AKTUALNOŚCI 2006 ROKU

02.05.2006 | Anna Moskwa Seminarium historyczne Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 2 – 9 maja odbyło w Nasutowie polsko – niemieckie seminarium historyczne, w którym brała udział młodzież z Zakrzówka (woj. Lubelskie) oraz z Brandenburgii.
Tematyka seminarium była historia II Wojny Światowej; młodzież wspólnie dyskutowała o trudnej historii polsko - niemieckiej, spotykała się ze świadkami historii oraz odwiedzała miejsca pamięci, miedzy innymi hitlerowski obóz koncentracyjny Majdanek oraz Sobibór, miejsce zagłady polskich i europejskich Żydów. W trakcie programu pomocne były filmy oraz dokumentacja książkowa na temat tego okresu historycznego. Planowana jest kontynuacja spotkania w Niemczech na jesieni 2006 roku.