Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

MEDIA o FUNDACJI

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw Kurier Polska : "Polacy i Niemcy bliżej siebie"

Kurier Polska : "Młodzież do dzieła"

Klikając na zdjęcie otworzysz link do strony internetowej z artykułe

WIADOMOŚCI 24.05.2006

Polacy i Niemcy bliżej siebie

35 tys. programów wymiany młodzieży, w których uczestniczyło 1,5 mln młodych Niemców i Polaków – to efekt 15 lat działalności Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Fundacja rozpoczęła wczoraj w Lublinie cykl imprez rocznicowych.

– Chcemy propagować ideę wymiany i podziękować jednocześnie wszystkim, którzy są zaangażowani w pilotowane przez nas programy – mówi Joanna Szaflik-Homann z PNWM.

Na Lubelszczyźnie fundacja współpracuje z Europejskim Domem Spotkań „Nowy Staw” oraz Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo.

– Lubelskie akcje obejmują najczęściej programy trójstronnej wymiany, w których obok młodych ludzi z Niemiec i Polski uczestniczą Ukraińcy lub Białorusini. Pod względem liczby takich projektów zajmujemy drugie miejsce w kraju – wylicza Aleksandra Milewska z PNWM.

Działalność fundacji finansują rządy Niemiec i Polski. W tym roku jej budżet wynosi 9,2 mln euro.

– W ciągu 15 lat funkcjonowania fundusze, jakie uruchomiliśmy na realizację naszych akcji, sięgnęły kilkudziesięciu milionów euro – dodaje Milewska.

Imprezy rocznicowe odbędą się również we Wrocławiu i Krakowie.