Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

MEDIA o FUNDACJI

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw Projekt : "Bliżej nas" ("Focus On Us")

Kurier Polska : "Bliżej nas w Nasutowie"

Klikając na zdjęcie otworzysz link do strony internetowej z artykułe

KULTURA REGION 01.08.2008

Bliżej nas w Nasutowie

W sobotę w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie koło Lublina rozpocznie się międzynarodowa wymiana młodzieżowa „Bliżej nas” (Focus On Us). W projekcie weźmie udział 30 osób z pięciu europejskich państw: Hiszpanii, Łotwy, Polski, Portugalii i Włoch.

To efekt wspólnych zainteresowań polskich uczestników fotografią, która stała się motywacją do spot­- kania z podobnymi pasjonatami z innych europejskich państw. Fotografia ma posłużyć młodym ludziom głównie jako narzędzie poznania siebie nawzajem, twórczej ekspresji i komunikacji.

Spotkanie ma zachęcić młodzież do podjęcia współpracy w duchu dialogu międzykulturowego dialogu międzykulturowego, poznania siebie nawzajem, otwarcia na drugiego człowieka – podkreślają organizatorzy.

Młodzi uczyć się będą fotografii tradycyjnej i cyfrowej, kompozycji zdjęć, analizy wykonanych zdjęć. Zapoznają się z mistrzami fotografii i ich dziełami, będą oglądać filmy związane z obrazem, dyskutować nad dzisiejszą rolą fotografii i jej miejscem w świecie kultury.

W planach jest ponadto zwiedzanie lubelskich galerii fotografii oraz plenery fotograficzne w okolicach Nasutowa i Lublina. Rezultatem pracy młodych ludzi będzie wspólna wystawa zdjęć i diaporam. Tematem wystawy jest „Człowiek i dialog międzykulturowy”.