MEDIA o FUNDACJI

13.02.2006 ; Dziennik Wschodni Prawdziwe partnerstwo - Niemcy zebrali pieniądze dla lubelskich dzieci

Prawdziwe partnerstwo. Niemcy zebrali pieniądze dla lubelskich dzieci

Ponad 178 tys. złotych podreperuje budżet Domu Dziecka im. Janusza Korczaka przy ulicy Sierocej. Pieniądze zebrała redakcja niemieckiego dziennika „Westfälische Nachrichten” w czasie akcji charytatywnej w niemieckim Münster.

Redakcja właśnie podsumowała wszystkie wpłaty i przelewy bankowe, jakie wpłynęły na konto w czasie organizowanej co roku „Akcji bożonarodzeniowej”. Całkowita kwota wyniosła ponad 47 tysięcy euro.

Cel akcji jest zawsze taki sam: zbiórka pieniędzy wśród czytelników dziennika, które są przeznaczane na cele charytatywne.

– Na pomysł wsparcia lubelskiego Domu Dziecka wpadli działacze Związku Wspierania Partnerstwa Miast Lublin–Münster – mówi Sergiusz Kieruzel z Europejskiego Domu Spotkań Fundacja Nowy Staw, który zajmuje się koordynacją akcji w Lublinie. – Chcieli w ten sposób zapoczątkować obchody 15-lecia partnerstwa.