MEDIA o FUNDACJI

20.01.2006 ; Dziennik Wschodni Borusewicz w Lublinie - O Solidarności i nie tylko

Borusewicz w Lublinie - O Solidarności i nie tylko

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz przyjeżdża dziś do Lublina. O godz. 18 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego spotka się ze studentami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

– Okazją będzie promocja najnowszej książki marszałka – mówi Jakub Stasiuk z Koła Naukowego Historyków Studentów KUL. – Borusewicz opisuje w niej swoje doświadczenia sprzed 1989 r. Mówi o prześladowaniach i o początkach Solidarności.

Jutro marszałek będzie gościem specjalnym spotkania inaugurującego działalność Akademii Złota 9. Co dwa tygodnie lubelski klasztor Dominikanów i Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw będą zapraszać znane osoby – przedstawicieli świata kultury, polityki, mediów. Każda z tych osób podzieli się z młodzieżą z naszego regionu refleksjami na jeden temat. Spotkania będą się odbywały w siedzibie klasztoru, przy ul. Złotej 9.