MEDIA o FUNDACJI

16.02.2005 ; Gazeta.pl /portal internetowy/ Przyjdź do Centrum Mediów Obywatelskich

Przyjdź do Centrum Mediów Obywatelskich

Jeśli chcesz uczestniczyć w programach europejskich od środy jest dla ciebie nowe miejsce w Lublinie - przy ul. 3 Maja 18/3A otwarto Centrum Mediów Europejskich.

Założyły je: Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw oraz Stowarzyszenie Lubelski Ośrodek Samopomocy. Pomagali partnerzy z: Niemiec, Norwegii, Holandii i Szwecji. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Projekt jest częścią unijnego programu "Leonardo da Vinci", dotyczącego doskonalenia edukacji oraz rozszerzenia współpracy w dziedzinie kształcenia zawodowego. Centrum ma wspierać rozwój mediów obywatelskich - tworzonych przez zwykłych ludzi, którzy w ten sposób będą mogli się wyrazić, zrealizować swoje pomysły przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu multimedialnego. - Ludzie mają nie tylko konsumować media, ale również je tworzyć - mówił Benedykt Althof - koordynator projektu w Niemczech.