WARSZTATY HISTORYCZNE

W ramach projektu „Droga do wolności – bohaterowie walk o niepodległość Polski na Lubelszczyźnie” na terenie Domu Spotkań w Nasutowie odbyły się warsztaty historyczne dla uczniów lubelskich szkół podstawowych.

wrzesień 2018r. Lublin - Nasutów Warsztaty historyczne dla uczniów lubelskich szkół podstawowych Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W ramach projektu „Droga do wolności – bohaterowie walk o niepodległość Polski na Lubelszczyźnie” współfinansowanego ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022 na terenie Domu Spotkań w Nasutowie odbyły się warsztaty historyczne dla uczniów lubelskich szkół podstawowych.

Podczas warsztatów młodzież z klas VII i VIII miała okazję w sposób aktywny poznać i utrwalić wiedzę o wydarzeniach związanych z odrodzeniem Rzeczypospolitej w 1918 roku. Spotkania stanowią alternatywną lekcję historii, która dla uczestników okazała się być również świetną okazją do integracji i zabawy.

W planie spotkań znalazły się między innymi zajęcia z przestrzenną osią czasu, podczas których uczestnicy mieli szansę przypomnienia sobie najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Inną formą zajęć, osadzoną w tematyce wydarzeń z 1918 roku jest gra terenowa, podczas której młodzież zbierając zaszyfrowane wiadomości dowiaduje się o kolejnych etapach walki o niepodległość. Specjalnie na potrzeby warsztatów została również przygotowana gra planszowa ,,Refleks Patrioty” finansowana ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa”, która dała młodzieży możliwość poszerzenia wiedzy na temat postaci historycznych z Lubelszczyzny jako tych, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości i rozwoju regionu. Każda ze szkół otrzymała również egzemplarz takiej gry, aby mogła być wykorzystywana w czasie codziennych zajęć dydaktycznych z młodymi ludźmi.

Warsztaty spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zarówno młodzieży jak i kadry pedagogicznej.

Zdjęcia: Olek Wolak

ul. T. Zana 38, X piętro, 20-601 Lublin