CENTRUM MEDIÓW OBYWATELSKICH

REALIZACJA : TELEWIZJA POLSKA S.A. O/LUBLIN

© EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW

Galeria Centrum Mediów Obywatelskich

Od 2003 roku Fundacja rozwija ideę mediów obywatelskich w Polsce. Jest to inicjatywa, która służy rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego oraz zachęca obywateli do dialogu i do wyrażania swoich własnych poglądów.

Media obywatelskie to nie tylko szkolenia dla młodych i początkujących dziennikarzy amatorów, ale także szereg produkcji filmowych i programów telewizyjnych emitowanych w internecie. W czasie międzynarodowych warsztatów, które Fundacja realizuje wraz ze swoimi partnerami w różnych miastach Europy (Lublin, Lwów, Mińsk, Münster, Orlean, Rishon Le Zion, Stambuł, Tbilisi) młodzież pod okiem fachowych trenerów tworzy własne reportaże o tematyce kulturalnej, społecznej, religijnej, historycznej i politycznej. Większość tych produkcji można oglądać w internecie (ngotv.eu, owtv.de) oraz na spontanicznie organizowanych pokazach filmowych.

WIĘCEJ O MEDIACH OBYWATELSKICH