PROJEKTY WOLONTARIUSZY

WITAJCIE !

Już niedługo, bo w dniach 25-31 marca br. W Nasutowie oraz Lublinie odbędzie się Międzynarodowe Seminarium Studenckie – ‘Student on the labour market’

Oprócz uczestników z Polski, w projekcie wezmą również udział osoby z Grecji, Włoch, Rumunii, Turcji i Łotwy.

Seminarium jest odpowiedzią na problemy, wątpliwości, które zrodziły się podczas konferencji wieńczącej seminarium z ubiegłego roku ‘Student - be active!’.

W grupach warsztatowych będziemy dyskutować na tematy dotyczące efektywnego wejścia – nas studentów – na rynek pracy po ukończeniu studiów.

Skupimy się głównie na takich oto obszarach:

• doświadczenie podczas studiów
    • wolontariat
    • praca zarobkowa
    • praktyki/staż

• różne formy aktywności na rynku pracy
    • własna działalność gospodarcza
    • praca na umowę
    • elastyczne formy zatrudnienia

• nowicjusz na rynku pracy
    • sposoby poszukiwania pracy
    • dobra rozmowa kwalifikacyjna/assesment centre/CV
    • najczęstsze błędy w czasie szukania pracy.

Przygotowaniem do seminarium będzie badanie ankietowe, które zostanie przeprowadzone wśród studentów ostatnich lat na lubelskich uczelniach wyższych. Ankiety będą bodźcem do dyskusji w międzynarodowych grupach warsztatowych (26-28 marca), podczas których wymienimy się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami związanymi z tymi obszarami oraz spróbujemy znaleźć odpowiedź na nurtujące nas wszystkich pytanie: Co zrobić, aby po studiach znaleźć ciekawą, ale i zarazem dobrze płatną pracę?

Punktem kulminacyjnym Międzynarodowego Seminarium Studenckiego ‘Student on the labour market’ będzie konferencja z udziałem ekspertów, na którą już teraz Was gorąco zapraszamy! Odbędzie się ona 29 marca w sali Rady Wydziału Humanistycznego UMCS.

Konferencja ta będzie podsumowaniem kilkudniowych rozważań warsztatowych o sytuacji studenta na rynku pracy.

Ten problem jest bardzo trendy w dzisiejszych realiach. Dotyka Nas boleśnie - studentów kończących studia i pozostających bez pracy, bądź na umowach śmieciowych. Dlatego niech Nas nie zabraknie na II Międzynarodowej Debacie STUDENT ON THE LABOUR MARKET! Znajdźmy wspólnie rozwiązanie na tę patową sytuację!

No cóż… Co tu dużo więcej pisać? Do zobaczenia wkrótce na debacie!

Projekt jest współfinansowany ze środków
Programu „Młodzież w działaniu” Unii Europejskiej

www.mlodziez.org.pl

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY !

NASZ PROFIL NA PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM FACEBOOK

EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ