Nasutowski Uniwersytet Ludowy

Mamy przyjemność przedstawić naszą nową zakładkę UNInews,
celem, której jest informowanie o bieżących wydarzeniach prowadzonych w ramach Nasutowskiego Uniwersytetu Ludowego.

UNInews - 30 listopada 2023 Wideorelacja z warsztatów kulinarnych

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z Warsztatów kulinarnych które odbyły się 30 listopada 2023 w Dom Nasutów. Warsztaty były prowadzone przez szefa kuchni Zygmunta Siegiedę w ramach projektu Nasutowski Uniwersytet Ludowy.

UNInews - listopad 2023 Przedstawiamy rezultat pracy naszych młodych dziennikarzy.

W ramach Warsztatów Medialnych Uczestnicy Nasutowskiego Uniwersytetu Ludowego wzięli udział w Forum Ekonomicznym Młodych Liderów. Odbywało się ono w dniach 6-8 września w Jeleniej Górze/Karpaczu. Wydarzenie to organizowane było przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw po raz 18-sty. Forum Ekonomiczne Młodych Liderów to miejsce spotkań młodych liderów z Polski i z Europy. Jest kolebką nawiązywania nowych znajomości i współpracy młodych ludzi. Głównym celem Forum jest przede wszystkim pobudzenie postaw przedsiębiorczych, rozwój debat na tematy ekonomiczne, geopolityczne i społeczne wśród uczestników.

W trakcie Forum Uczestnicy Warsztatów medialnych mieli możliwość wykorzystać swoje umiejętności zdobyte w trakcie zajęć w Nasutowie. Aby jak najbardziej wczuć się w bycie dziennikarzem grupa medialna miała za zadanie przeprowadzić wywiady z prelegentami, decydentami oraz pozostałymi gośćmi Forum Ekonomicznego. Słuchacze Nasutowskiego Uniwersytetu Ludowego wykorzystali również swoje umiejętności w montażu nagrań.

Uczestnicy grupy medialnej zapytali dlaczego warto wziąć udział w Forum Ekonomiczne Młodego Lidera, poniżej możecie zobaczyć ich odpowiedzi.

UNInews - październik 2023 Inscenizacja z okazji 160. Rocznicy Powstania styczniowego oraz Koncert Pieśni patriotycznych

Przedstawiamy wideorelację z wydarzenia pt. „Inscenizacja z okazji 160. Rocznicy Powstania styczniowego oraz Koncert Pieśni patriotycznych”, które odbyło się w dniu 11 października 2023 r. w Dom Nasutów.

Wydarzenie to było integralną częścią projektu pt. „Nasutowski Uniwersytet Ludowy”, który ma na celu edukowanie mieszkańców ziemi lubelskiej, w szczególności osób młodych do pełnienia roli liderów w lokalnych działaniach społecznych, kulturalnych i gospodarczych.

Zapraszamy do obejrzenia.

Nasutowski Uniwersytet Ludowy