MŁODZI NA RYNKU PRACY

PARTNERZY PROJEKTU

Giosef Enna

to organizacja nonprofit, która powstała w 2008 r. Celem organizacji jest promowanie i rozwijanie aktywnego uczestnictwa młodych ludzi na szczeblu krajowym, lokalnym i międzynarodowym, informowanie o europejskim obywatelstwie, rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich młodzieży. Organizacja promuje ponadto mobilność młodzieży i mobilność w edukacji i rozwoju zawodowym. Wspiera inicjatywy kulturalne, w szczególności młodych artystów. Podejmuje badania naukowe z różnych dziedzin społecznych, promuje rozwój lokalny we współpracy z innymi organizacjami aktywnymi na polu lokalnym i międzynarodowym. Uwrażliwia społeczność lokalną na problemy związane z ekologią, zrównoważonym rozwojem, dziedzictwem kulturowym, ochroną dziedzictwa artystycznego i kulturalnego. Realizuje projekty edukacji nieformalnej, projekty międzykulturowe, wymiany młodzieżowe, kursy szkoleniowe, wspiera i rozwija wolontariat europejski.

Union Haddiema Maghqudin (UHM)

jest związkiem zawodowym i jednym z kluczowych partnerów społecznych na Malcie. Reprezentuje pracowników z różnych środowisk. Istnieje od 1966 roku. Działa w różnych obszarach: w dziedzinie zatrudnienia, zdrowia, sektorze IT, zajmuje sie seniorami, turystyka i transportem. Główne działania UHM koncentrują się w obszarze tematyki zatrudnienia i pracy z młodzieżą w wieku 15-35 lat. Podejmuje rożne działania wspierające młodych ludzi i towarzyszy im na różnych etapach ich funkcjonowania na rynku pracy. Uczestniczy w licznych sieciach, forach podejmując różnorodne debaty w obszarze rynku pracy.

NKOS - Niezależny Chrześcijański Związek Zawodowy Słowacji

którego celem jest reprezentowanie członków związku na poziomie krajowym, ochrona interesów pracobiorców, ochrona interesów socjalnych, ekonomicznych i praw pracowniczych, reprezentowanie członków w ich relacjach z pracodawcami, wpływanie na politykę społeczną i ekonomiczną w celu osiągania lepszych warunków życia dla pracowników, wzmacnianie partnerstwa i dialogu społecznego, wspieranie kształcenia i rozwoju zawodowego członków związku, udział w projektach i działaniach na poziomie krajowym i europejskim mających na celu wspieranie rozwoju i reprezentacji interesów pracowników i członków związku. NKOS jest członkiem EZA (Europejskiej Organizacji ds. Pracobiorców), WOW (Światowej Organizacji Pracowników) oraz członkiem grup eksperckich Ministerstwa Pracy, Rodziny i Spraw Społecznych na Słowacji.

Centrum Dialogu Międzykulturowego (CID)

CID to organizacja non-profit założona w 2004 roku. Jej celem jest wspieranie oraz budowanie świadomości na temat pokojowej koegzystencji narodów i kultur w Republice Słowackiej, Unii Europejskiej i na całym świecie, jak również promowanie zróżnicowania kulturowego, wzajemnego zrozumienia i akceptacji. CID realizuje swoje cele poprzez edukację i wymianę informacji, jak również poprzez organizowanie imprez kulturalnych, które umacniają współpracę na forum narodowym i międzynarodowym.

Projekt jest finansowany ze środków programu Erasmus+ KA2
Partnerstwa Strategiczne w dziedzinie Młodzieży,