AKTUALNOŚCI

Lipiec 2021 ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ Z ZAKRESU USŁUG O CHARAKTERZE SPOŁECZNYM ORAZ POŚREDNICTWA PRACY GR CHEŁM

Szanowni Państwo,
informujemy, że w lipcu grupa z Chełma rozpocznie indywidualne spotkania z zakresu poradnictwa specjalistycznego, grupowe spotkania z treningu kompetencji społecznych oraz indywidualne spotkania z zakresu pośrednictwa pracy. Szczegółowe grafiki zajęć będą zamieszczane w zakładce HARMONOGRAMY WSPARĆ. Zapraszamy do regularnego odwiedzania strony projektu.

Maj 2021 ROZPOCZĘCIE PIERWSZEJ FORMY WSPARCIA DLA GR CHEŁM

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniu 21.05.2021r. grupa z Chełma rozpocznie pierwszą formę wsparcia w postaci Diagnozy potrzeb uczestników projektu-stworzenie ścieżki reintegracji. Szczegółowy grafik IPD znajdziecie Państwo w zakładce HARMONOGRAMY WSPARĆ. Zapraszamy do zapoznania się z nim.
Osobom zakwalifikowanym do udziału w projekcie serdecznie gratulujemy!

Luty 2021 Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Zintegrowani-2 edycja”

Projekt skierowany jest WYŁĄCZNIE dla osób z niepełnosprawnościami, a w szczególności:

• osób o znacznym stopniu niepełnosprawności, osób z niepełnosprawnościami  intelektualnymi oraz osób  z niepełnosprawnościami  sprzężonymi
  • osób niepełnosprawnych zamieszkujących  na terenach wiejskich, tj. terenach słabo zaludnionych
  • osób niepełnosprawnych korzystających z POPŻ 2014-2020, a zakres wsparcia dla tych osób lub rodzin w ramach projektu nie będzie powielał działań, które dana osoba lub rodzina otrzymała lub otrzymuje z PO PŻ w ramach działań towarzyszących
  • osób niepełnosprawnych zamieszkujących obszary objęte procesem  rewitalizacji
  • osób niepełnosprawnych biernych zawodowo

FORMY WSPARCIA:

1. Diagnoza potrzeb Uczestników Projektu poprzez stworzenie ścieżki reintegracji
  2. Usługi aktywnej integracji o charakterze społecznym , w ramach poradnictwa specjalistycznego i treningu umiejętności społecznych
  3. Zajęcia z trenerem aktywności zawodowej
  4. Pośrednictwo pracy
  5. Szkolenia podnoszące/uzupełniające kwalifikacje zawodowe:
    • Kucharz, Cukiernik, Piekarz, Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie – realizowane przez Lidera Projektu, tj. Consultor Sp. z o.o.
    • Sprzedawca z obsługą komputera i kasy fiskalnej, Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej, Pracownik ds. rachunkowości i księgowości – realizowane przez Partnera Projektu, tj. Europejski Dom Spotkań-Fundacja Nowy Staw
  6. Płatne 3 miesięczne staż zawodowe

W RAMACH PROJEKTU ZAPEWNIAMY:

• Stypendium stażowe
  • Stypendium szkoleniowe
  • Zewnętrzne i wewnętrzne egzaminy po szkoleniach zawodowych
  • W przypadku zajęć stacjonarnych trwających w ciągu dnia min 6 godzin - wyżywienie w czasie szkoleń
  • Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia
  • Badania lekarskie

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa, działaniami oferowanymi w ramach projektu oraz z zasadami rekrutacji.

Więcej informacji dotyczących projektu „Zintegrowani-2 edycja” można uzyskać:

pod nr tel. 793125321
wysyłając wiadomość e-mail: k.kwiatek@eds-fundacja.pl
osobiście w siedzibie biura:
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw
ul. 3 Maja 18/5a (II piętro)
20-078 Lublin

APLIKUJ DO PROJEKTU

Informacje o możłiwości aplikacji do projektu zamieszczone są w dziale "Rekrutacja".

KRÓTKO O PROJEKCIE

Projekt „Zintegrowani-2 edycja” realizowany przez firmę Consultor Sp. z o.o. w partnerstwie z Europejskim Domem Spotkań - Fundacją Nowy Staw. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 -2020. Działanie 11.1 Aktywne włączenie Oś 11 Włączenie społeczne.

Głównym celem Projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej i społecznej 75 osób (42K) wykluczonych (w tym dotkniętych ubóstwem), zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym: z niepełnosprawnościami (w tym z zaburzeniami psychicznymi) w wieku 18-67 lat z województwa lubelskiego, poprzez kompleksowe wsparcie w terminie 01.02.2021r.-31.01.2022 r.

DLA KOGO?

• osób niepełnosprawnych zamieszkujących obszary objęte procesem  rewitalizacji
  • osób niepełnosprawnych biernych zawodowo

Zasady uczestnictwa

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Warunkiem uczestnictwa jest spełnienie wymogów określonych w regulaminie projektu.

Okres realizacji

Projekt realizowany jest w okresie
od 1.02.2021r. - 31.01.2022 r.

WIĘCEJ O PROJEKCIE

PROJEKT "Zintegrowani - 2 edycja"

Projekt „Zintegrowani - 2 edycja” jest współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020