POINFORMUJ ZNAJOMYCH

LUBLIN, STYCZEŃ 2009


DEBATA O PRZYSZŁOŚCI LUBELSZCZYZNY

Tematy gospodarcze zdominowały III debatę o przyszłości Lubelszczyzny organizowaną przez Akademię „Zlota 9”. Parlamentarzyści rządzącej koalicji, Włodzimierz Karpiński (PO) oraz Jan Łopata (PSL), zaczeli od poruszenia sprawy komunikacji ze stolicą. Dyskutowali o realizacji złożonych obietnic oraz o skutkach kryzysu gospodarczego dla Lubelszczyzny.

W czasie dyskusji poruszone zostały problemy gospodarki, kultury oraz aktywności naszych reprezentantów w Sejmie. Padły także pytania dotyczące zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Obaj posłowie podkreślali wielokrotnie, iż trwająca ponad dwie godziny dyskusja była bardzo interesująca i owocna. Obecni na niej słuchacze zgłosili kilka pomysłów na poprawę jakości życia na naszej lubelskiej ziemi. Czy któryś z nich zostanie wprowadzony w życie? Z pewnością dowiemy się na kolejnej debacie poświęconej Lubelszczyźnie.

Maciej Kowalczyk

http://www.radio.lublin.pl/index.php?site=news_details&id=52633

http://radioer.pl/informacje/archiwum/2/2009-02/9097/

....................................................................................................

TAK ZAPOWIADALIŚMY DEBATĘ

Akademia Złota 9 zaprasza młodzież szkół średnich na debatę poświęconą przyszłości Lubelszczyzny, w której wezmą udział posłowie Włodzimierz Karpiński i Jan Łopata parlamentarzyści koalicji rządzącej. Spotkanie odbędzie się 21 lutego 2009 o godz. 11.00 w klasztorze o.o. Dominikanów w Lublinie, przy ul. Złotej 9.

CAkademia Złota 9 skupia młodzież szkół średnich regionu lubelskiego. Akademię prowadzą klasztor O.O. Dominikanów w Lublinie i Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw. Inicjatorem i promotorem Akademii jest dominikanin o. Ludwik Wiśniewski OP, duszpasterz akademicki, wychowawca i przyjaciel młodzieży. Spotkania odbywają się Klasztorze Ojców Dominikanów w Lublinie przy ulicy Złotej 9, stąd też nazwa Akademii. Sesje wyjazdowe odbywają się w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina. Obecnie słuchaczami Akademii jest 70 osób z terenu całego województwa lubelskiego.

Gośćmi Akademii byli m.in. prof. Władysław Bartoszewski, prof. Wiesław Chrzanowski, Bogdan Borusewicz, o. Albert Krąpiec OP, Aleksander Hall, prof. Andrzej Stelmachowski.

Do dyspozycji pozostaje zespół organizacyjny:
Katarzyna Kańczugowska, Andrzej Skórski, e-mail: zlota9@eds-fundacja.pl,
tel.: 081 5346191, fax: 081 5346192,


O. Ludwik Wiśniewski OP
w imieniu
Klasztoru O.O. Dominikanów
w Lublinie
Katarzyna Kańczugowska
w imieniu
Europejskiego Domu Spotkań
-Fundacji Nowy Staw