EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2016 ROKU


10.02.2016 r., Lublin Zapraszamy na wspólne obchody Dnia Europy! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw, Europe Direct Lublin

W ramach corocznych obchodów Dnia Europy zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Punkt Informacji Europejskiej Europe - Direct Lublin, działający przy Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw, Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin oraz Stowarzyszenie Rowerowy Lublin, w dniach 7-9 maja 2016r.

7 maja

W sobotę 7 maja zapraszamy na Europejski Piknik Rowerowy w Nasutowie pod Lublinem.
Przejazd rozpoczniemy na parkingu Galerii Olimp (al. Spółdzielczości Pracy 34) o godzinie 10. Trasa będzie przebiegać przez Elizówkę i Dys, aż do Nasutowa. Trasa przejazdu o dystansie około 15 kilometrów jest komfortowa i dostosowana do możliwości zarówno dzieci jak i dorosłych. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać członkowie Stowarzyszenia Rowerowy Lublin. Czytaj: Regulamin przejazdu rowerowego w dniu 7.05.2016 r. / PDF

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz on-line dostępny poniżej.

W ośrodku Dom Nasutów na uczestników czekają przeróżne atrakcje, między innymi:

 • stoiska informacyjne
 • konkursy z nagrodami
 • gry i zabawy dla dorosłych i dla najmłodszych
 • poczęstunek
 • oraz wiele innych

9 maja

W poniedziałek 9 maja zapraszamy na Stoisko Punktu Informacji Europe-Direct Lublin usytuowane przy Ratuszu na Placu Łokietka. W ramach poniedziałkowych atrakcji przygotowaliśmy:

 • Grę Miejską
  dla młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, która odbędzie się na Placu Łokietka przed Ratuszem.

Gra rozpocznie się o godz. 10.00 na europejskim stoisku informacyjnym pod Ratuszem przy Placu Łokietka w Lublinie, a zakończy około godz. 12.00 w tym samym miejscu. W grze wezmą udział drużyny 5-osobowe pod opieką nauczyciela/opiekuna. Za ukończenie gry i dotarcie na metę z prawidłowymi odpowiedziami przewidziane są nagrody rzeczowe.

 • Konkurs
  - Symulację Obrad Parlamentu Europejskiego
  w której wezmą udział licealiści z lubelskich szkół. Symulacja rozpocznie się o godzinie 9:00 w Sali obrad Rady Miasta w Ratuszu.

Celem symulacji jest rozpowszechnienie wiedzy na temat struktur i funkcjonowania Unii Europejskiej, zwłaszcza Parlamentu Europejskiego, a także rozwijanie u młodzieży umiejętności prowadzenia dyskusji, retoryki, argumentacji. Udział w nim wezmą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięska frakcja otrzyma od nas nagrody rzeczowe.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny na stoisko, na którym będzie można zasięgnąć informacji na temat Unii Europejskiej i zaopatrzyć się w najnowsze publikacje i materiały europejskie oraz wziąć udział w loterii fantowej. Stoisko będzie rozstawione w centrum Lublina przed Ratuszem na Placu Łokietka w godzinach 9.00. – 13.00.


Zgłoszenia na Symulację Obrad Europarlamentu oraz Grę Miejską

przyjmujemy osobiście w biurze fundacji
lub pocztą (ul. Przechodnia 4 20-003 Lublin),
a także poprzez przesłanie skanu na adres e-mail  - g.chrobak@eds-fundacja.pl

 

Formularze zgłoszeniowe:

- Gra Miejska : PDF , MsWord | - Symulacja obrad : PDF , MsWord

Regulamin:

- Gra Miejska : PDF | - Symulacja obrad : PDFplakat
PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ