EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2013 ROKU


17.12.2013 Lublin Fundacja Nowy Staw - laureatem Gali Sukcesu Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Podczas Lubelskiego Forum Przedsiębiorczości i Innowacji nasza Fundacja otrzymała nagrodę w kategorii INSTYTUCJA WSPIERAJĄCA PRZEDSIEBIORCZOŚĆ.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.12.2013 Lublin "Stres" Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "Stres". Czekamy na zdjęcia młodych fotografów, które pokazuja źródło stresu, jego skutki na nasze życie, zdrowie i ciało oraz sposoby walki z nim.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.11.2013 Lublin Forum katolików w biznesie Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Przedstawiciele Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw uczestniczyli w pierwszym zjeździe katolickich środowisk biznesowych z całej Polski.

WIĘCEJ INFORMACJI

23-25.11.2013 Lublin Młodzi zaangażowani Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw, Europe Direct Lublin, RODM Lublin

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw wraz z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin, Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Fundacją Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich zapraszają do udziału  w projekcie „Młodzi – Zaangażowani”.  Wspomniana inicjatywa odbędzie się w dniach 23 - 25 listopada 2013 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.11.2013 Lublin Umowa partnerska KUL i Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

21 listopada 2013 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II podpisał umowę partnerską z Europejskim Domem Spotkań – Fundacją Nowy Staw.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.10.2013 Lublin Rusza kolejny projekt Instytutu Rynku Pracy: „Start do biznesu ” Instytut Rynku Pracy

1 maja rozpoczęliśmy realizację nowego projektu „Start do biznesu”. W projekcie biorą udział niepełnosprawne kobiety pozostające bez zatrudnienia z województwa lubelskiego zamieszkałe w powiatach: chełmskim, hrubieszowskim, włodawskim, lubartowskim, opolskim, chcące założyć działalność gospodarczą.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.10.2013 Warszawa Koniec projektu NGO Master Instytut Rynku Pracy

Już w tym miesiącu kończy się dwuletni projekt NGO Master dla organizacji pozarządowych. Mamy blisko 120 absolwentów kursu.

WIĘCEJ INFORMACJI

22-24.10.2013 Paryż Tydzień Społeczny we Francji - zapraszamy! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W roku 2013 Tydzień odbywający się w trzech miastach jednocześnie- Lyon, Paryż, Strasbourg, grupa międzynarodowa została zaproszona do Strasbourga. W czasie trzech dni obrad poruszane będą między innymi następujące zagadnienia: bezrobocie, rynek pracy a nauczanie społeczne Kościoła, bezrobocie a  globalizacja.

WIĘCEJ INFORMACJI

20.10.2013 Lublin Zapraszamy do tworzenia portalu. Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Masz wiele do powiedzenia na tematy polityki zagranicznej? Interesujesz się Partnerstwem Wschodnim, Unią Europejską, problemami na granicach, podróżami itd.? Możesz wyrazić swoje zdanie na portalu oczamimlodych.pl w ramach projektu „Polityka Zagraniczna oczami Młodych”. Wystarczy, że lubisz pisać i dzielić się swoimi opiniami z innymi. Dołącz do nas, walcz o głos młodych w debacie międzynarodowej.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.10.2013 Lublin Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Lublin i Münster w obiektywie – kościoły" rozstrzygnięty Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Zapraszamy na otwarcie wystawy 50 najlepszych zdjęć kościołów z dwóch miast partnerskich – Lublina i Münster. Wystawa zostanie otwarta w środę 13 listopada o godz. 10.00 w lubelskim Ratuszu. Podczas wystawy wręczymy nagrody autorom trzech najlepszych prac.

WIĘCEJ INFORMACJI

11.10.2013 Lublin Polsko – litewska wymiana młodzieży ”Młodzieżowa aktywizacja mediów” Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Polsko – litewska wymiana młodzieży ”Młodzieżowa aktywizacja mediów” została zorganizowana przez Europejski Dom Spotkań Fundację Nowy Staw w partnerstwie z litewską organizacją Klaipedos Jaunimo organiazaciju asocjacija ”Apskritasis stalas”, w celu promowania dialogu między Polską a Litwą oraz aktywnych postaw wśród młodzieży. Spotkanie odbyło się w dniach 3-9 października 2013 r. w Nasutowie koło Lublina w Polsce.

WIĘCEJ INFORMACJI

10 – 15 października 2013 r. Lublin Budowanie przedsięwzięć partnerskich – Projekt “Dialogue – Wanted!” Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 10-15 października w Europejskim Domu Spotkań odbył się projekt budowania międzynarodowych partnerstw pomiędzy organizacjami , które zajmują się Europejską Współpracą z Młodzieżą.

WIĘCEJ INFORMACJI

03-09 października 2013 Lublin Youth Media Activation – rozpoczynamy! Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Międzynarodowa wymiana młodzieży ”Młodzieżowa aktywizacja mediów” jest organizowana przez Europejski Dom Spotkań - Fundację Nowy Staw w celu promowania dialogu między Polską a Litwą  oraz aktywnych postaw wśród młodzieży.

WIĘCEJ INFORMACJI

8.10.2013, Lublin XIII Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich „Europejski Rok Obywateli” RODM Lublin, ED Lublin

Szkolne Kluby Europejskie spotkały się w Lublinie już 13 raz! Zjazd, który odbył się 8 października, poświęcony był tematyce Europejskiego Roku Obywateli, który obchodzony jest w tym roku. W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele szkół Lubelszczyzny.

WIĘCEJ INFORMACJI

8.10.2013, Lublin XIII Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich „Europejski Rok Obywateli” RODM Lublin, ED Lublin

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, dzieci i młodzież ze szkół województwa lubelskiego do udziału w corocznym Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich, który odbędzie się 8 października 2013 r. o godz. 10.00 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie w Sali Błękitnej.

WIĘCEJ INFORMACJI

2.10.2013. Lublin W Lublinie debatowano na temat Partnerstwa Wschodniego Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie

Tegoroczny Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej obfitował w szereg ciekawych wydarzeń. Jednym z nich była niewątpliwie debata pt. „Partnerstwo Wschodnie – społeczeństwo obywatelskie: współpraca, rozwój, wyzwania” zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.08.2013 Lublin Konkurs pt. „Zoom na Chorwację” Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie

W okresie wakacyjnym zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny pt. „Zoom na Chorwację”, w którym mieszkańcy Lublina mogli nadsyłać zdjęcia nowego kraju członkowskiego UE.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.06 - 30.09.2013 Rzeszów Projekt „Szkolenia i staże zawodowe dla osób niepełnosprawnych – II edycja”
Szkolenia i staże zawodowe
Instytut Rynku Pracy

Trwają staże zawodowe dla uczestników I edycji projektu. Po zakończeniu szkolenia zawodowego uczestnicy II edycji projektu rozpoczęli 6-miesięczny staż zawodowy.

WIĘCEJ INFORMACJI

3-6 września 2013 Nowy Sącz Relacja z VIII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

O przedsiębiorczości młodych, zarządzaniu biznesem, pakiecie na rzecz zatrudnienia młodzieży, edukacji, ale także o europejskiej perspektywie dla Bałkanów i dla Ukrainy. O tym wszystkim debatowano w czasie VIII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, które odbyło się w dniach 3-6 września br. w Nowym Sączu.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.09.2013, Lublin Europejski Dzień Języków w Lublinie Europe Direct Lublin

Lubelskie cebularze łopoczące (zamiast gwiazdek) na fladze Unii Europejskiej?
Tak, to możliwe, o ile wcześniej nie zastąpią ich... oscypki.
Walcz z czasem i poprzyj tą bezcenną lubelską ideę biorąc udział we wrześniowej grze miejskiej „Trochę kultury!” z okazji Europejskiego Dnia Języków.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.08.2013, Lublin Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie

W imieniu Prezydenta Miasta Lublin, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Dyrektora UNDP w Polsce serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej, który w tym roku odbędzie się w dniach 1 - 6 października 2013 r. w Centrum Kultury w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.07.2013 Lublin Konkurs pt. „Zoom na Chorwację” Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Lubelszczyzny do udziału w konkursie fotograficznym, pt. „Zoom na Chorwację”.

WIĘCEJ INFORMACJI

28-30 czerwca 2013 Polsko-Czeska Wymiana „Common Past, Common Future” Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 13 – 19 września w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbyła się wymiana młodzieży z Czech oraz Polski.  

WIĘCEJ INFORMACJI

19-26.06.2013 Lublin Media against discrimination – międzynarodowa wymiana medialna Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Szkolenie medialne miało na celu zaangażowanie młodych ludzi z różnych krajów Europy: Ukrainy, Polski, Niemiec i Hiszpanii by razem realizowali następujące cele: nauczyli się obsługi kamery, tworzenia i edycji filmu i dźwięku. Wspólnie podjeli debatę na temat rasizmu i nietolerancji w otaczającej ich rzeczywistości.

WIĘCEJ INFORMACJI

24.06.2013 Lublin Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Lublin i Münster w obiektywie – kościoły" Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Promuj nasze miasto, wygraj kurs fotografii i pokaż swoje zdjęcie na międzynarodowej wystawie fotografii!

WIĘCEJ INFORMACJI

25.06.2013 Lublin Polityka zagraniczna oczami młodych VIII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

Projekt „Polityka zagraniczna oczami młodych” jest skierowany do młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat z całej Polski (16 województw). Uczestnicy projektu to młodzi liderzy organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, organizacji społecznych, młodzi pracownicy naukowi najlepszych polskich uczelni, młodzi przedsiębiorcy oraz przedstawiciele młodzieżówek wszystkich partii.

WIĘCEJ INFORMACJI

22-24.05.2013 Lublin Jak pogodzić pracę z życiem rodzinnym? Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 22-24 maja zorganizowaliśmy międzynarodowe seminarium na temat godzenia pracy z życiem rodzinnym. Seminarium odbyło się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jego uczestnikami byli przedstawiciele związków zawodowych z Polski (NSZZ Solidarność), Czech, Słowacji, Rumunii i Niemiec.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.06.2013 Lublin „Szkolenie medialne - zatrudnienie i włączenie młodzieży” Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Międzynarodowy kurs „Szkolenie medialne - zatrudnienie i włączenie młodzieży” odbył się w Nasutowie koło Lublina od 28 maja do 06 czerwca 2013 . Podczas projektu spotkało się 25 osób z Polski, Danii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Grecji , którzy są pracownikami w organizacjach współpracującymi z młodzieżą. Pracowali razem z trenerami na temat mediów obywatelskich i młodzieżowych oraz poznawali metody pracy z młodzieżą .

WIĘCEJ INFORMACJI

04.06.2013 r. Lublin Szkolenie medialne Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W Nasutowie trwa szkolenie medialne w ramach Akcji 4.3 (Szkolenie i tworzenie sieci).

WIĘCEJ INFORMACJI

6.06.2013 r. Lublin „Poznać, zrozumieć problemy cudzoziemców na Lubelszczyźnie” Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie

W związku z realizacją przez Fundację Polskiej Akademii Nauk – Oddział w Lublinie Projektu Partnerskiego Grundtviga pn. „Learning Town – Learning on Immigrant and Multicultural Education” współfinansowanego przez Komisję Europejską, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Fundacja PAN, serdecznie zapraszają na konferencję pt. „Poznać, zrozumieć problemy cudzoziemców na Lubelszczyźnie”.

WIĘCEJ INFORMACJI

25.05.2013 Lublin Szkolenie medialne - zatrudnienie i włączanie młodzieży Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Europejski Dom Spotkań Fundacja Nowy Staw zaprasza do udziału w międzynarodowym „Szkoleniu medialnym – zatrudnienie i włączanie młodzieży”, który odbędzie się w dniach 28.05.-6.06. 2013 w Nasutowie koło Lublina.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.05.2013 Lublin Europejski Pinknik Rowerowy Informacja Europejska

W tym roku Dzień Europy świętowaliśmy też na sportowo. 12 maja w niedzielę zorganizowaliśmy  Europejski Piknik Rowerowy. Rowerzyści przejechali z Lublina do Nasutowa, gdzie odbył się piknik.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.05.2013 Lublin Dzień Europy w Lublinie Informacja Europejska

Kolejne Święto Europy za nami! Z tej okazji 9 maja zorganizowaliśmy Europejskie Stoisko Informacyjne, Symulację Obrad Parlamentu Europejskiego oraz Europejską Grę Miejską.  

WIĘCEJ INFORMACJI

13.05.2013 Lublin
Europejski Tydzień Młodzieży Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Już po raz szósty rusza Europejski Tydzień Młodzieży! To okazja, aby głośno wyrazić swoje zdanie na temat polityki młodzieżowej i porozmawiać o swoich potrzebach z rządzącymi. Wśród atrakcji tegorocznego ETM-u znajdziecie między innymi: ciekawe wydarzenia regionalne, ogólnopolskie forum młodzieży, konkursy. Zapraszamy!

WIĘCEJ INFORMACJI

24-25.05.2013 Lublin IV Chrześcijański Tydzień Społeczny Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza  do udziału w IV Chrześcijańskim Tygodniu Społecznym, który odbędzie się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, w dniach 24-25.05. 2013 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI

08.05.2013 Lublin "Przyjdź , włącz się!" Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Przyjdź, włącz się!”, który jest organizowany przez wolontariuszy Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw. Projekt odbędzie się w dniach 21 - 24 maja 2013 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI

22-24.05.2013 Lublin Jak pogodzić pracę z życiem rodzinnym? Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw

Międzynarodowe seminarium na temat godzenia pracy z życiem rodzinnym i konsekwencji braku równowagi pomiędzy tymi sferami odbędzie się w dniach 22-24 maja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Do udziału zachęcamy przedstawicieli związków zawodowych i organizacji pracowniczych.

WIĘCEJ INFORMACJI

25.04.2013 r. Lublin Konferencja mediów młodzieżowych Media Obywatelskie

Serdecznie zapraszamy na konferencję mediów młodzieżowych i obywatelskich I DARE YOU TO ENTER THE ZONE, która odbędzie się w ramach projektu Youth Media Zone 25 kwietnia w Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS przy ul. Weteranów 18 w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.05.2013 r. Lublin Europejski Piknik Rowerowy Europe Direct – Lublin

Chcesz na sportowo i rodzinnie świętować Dzień Europy? Chcesz spędzić czas ciekawie? Zapraszamy na Europejski Piknik Rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 12 maja w Nasutowie. Wspólnie przejedziemy rowerami z Lublina do Nasutowa (ok. 15 km), weźmiemy udział w Europejskim Pikniku i wrócimy razem do Lublina.

WIĘCEJ INFORMACJI

9.05.2013 r. Lublin Dzień Europy w Lublinie Europe Direct – Lublin

W maju po raz kolejny obchodzimy Dzień Europy. Z tej okazji 9 maja organizujemy Europejskie Stoisko Informacyjne, Symulację Obrad Parlamentu Europejskiego oraz Europejską Grę Miejską.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.04.2013 r. Nasutów k. Lublina Szkolenie „Fundusze europejskie dla organizacji pozarządowych” Europe Direct – Lublin,

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin zorganizował bezpłatne szkolenie poświęcone możliwościom pozyskania funduszy europejskich dla organizacji pozarządowych z województwa lubelskiego. Szkolenie odbyło się 17 kwietnia 2013.

WIĘCEJ INFORMACJI

22-25.04.2013 Zgłoś się na warsztaty i konferencje o mediach młodzieżowych. Youth Media Zone

Europejski Dom Spotkań Fundacja Nowy Staw zaprasza młodzież w wieku 16-25  na trzy dni pełne medialnych wyzwań i twórczych pomysłów. W ramach projektu Youth Media Zone serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty medialne i konferencję.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.05.2013-25.05.2013, Kraków / Nasutów / Lublin Polska - podróż przez zmienną historię: od średniowiecza aż po czasy współczesne. Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

12 uczestników z Polski oraz 14 z Niemiec spotka się w maju, aby wspólnie poznawać historię stosunków polsko-niemieckich. Uczestnicy wezmą udział w 8- dniowym projekcie współfinansowanym przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.04.2013 Rzeszów Projekt „Szkolenia i staże zawodowe dla osób niepełnosprawnych – II edycja”;
Szkolenia komputerowe.
Instytut Rynku Pracy

W kwietniu rozpoczęliśmy szkolenia komputerowe dla wszystkich uczestników i uczestniczek II edycji projektu. Uczestnicy I edycji odbywają 6-miesięczny staż zawodowy.

WIĘCEJ INFORMACJI

Kwiecień 2013 r. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Na mocy decyzji Ministerstwa Spraw Zagranicznych z dnia 29.03.2013 roku, w miejsce funkcjonującej dotychczas struktury Regionalnych Centrów Informacji Europejskiej (RCIE) została powołana nowa sieć Regionalnych Ośrodków Debat Międzynarodowych (RODM). Lubelski oraz gdański punkt będą działały przy Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw.

WIĘCEJ INFORMACJI

22-22 marca 2013, Nasutów Wizyta przygotowawcza do projektu „Dokąd zmierzamy?” Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W weekend 22-25 marca mieliśmy przyjemność gościć uczestników wizyty przygotowawczej projektu "Dokąd zmierzamy?", który realizujemy w ramach programu Młodzież w działaniu. Wizyta miała na celu przybliżenie uczestnikom idei wymiany międzynarodowej, którą będziemy realizować na przełomie kwietnia i maja w Lublinie i Nasutowie. W wizycie wzięło udział 10 osób z Czech, Polski, Portugalii, Szwecji oraz Turcji.

WIĘCEJ INFORMACJI

Nowy Sącz/Krynica 3-6 września 2013 r. Zapraszamy na VIII edycję Forum Ekonomicznego Młodych Liderów FORUM EKONOMICZNE MŁODYCH LIDERÓW (FEML)

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów to największe spotkanie liderów młodego pokolenia w Unii Europejskiej na płaszczyźnie społeczno-ekonomicznej. Sukcesy Forum ostatnich lat pozwalają nam stale rozwijać i ulepszać formę tego wydarzenia. W VIII Forum uczestniczyć będzie ponad 350 uczestników z 42 państw. FEML jest oficjalnym programem partnerskim Forum Ekonomicznego w Krynicy.

WIĘCEJ INFORMACJI

10.05.2012 do 6.10.2013 Ciechanów, Poniatowa, okolice Wrocławia „NGO Master” - dla organizacji pozarządowych. Instytut Rynku Pracy

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym projekcie szkoleniowym NGO Master - dla organizacji pozarządowych. Oferujemy 122 godz. szkoleniowe, w tym: 7 sesji wyjazdowych w weekendy (w okresie maj-październik), konsultacje z tutorem. Kursy startują w maju 2013 r. w okolicach: Warszawy, Wrocławia i Lublina. Więcej: http://ngomaster.pl

WIĘCEJ INFORMACJI

15.03.2013 Rzeszów Projekt „Szkolenia i staże zawodowe dla osób niepełnosprawnych – II edycja”;
Staże zawodowe/Warsztaty aktywizujące i poruszania się po rynku pracy
Instytut Rynku Pracy

Wszyscy uczestnicy I edycji projektu „Szkolenia i staże zawodowe dla osób niepełnosprawnych – II edycja” rozpoczęli staże zawodowe. Uczestnicy II edycji odbywają warsztaty aktywizujące i poruszania się po rynku pracy.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.03.2013 Białystok Realizacja projektu „Way to work” rozpoczęta Instytut Rynku Pracy

W marcu 2013 r. rozpoczynamy realizację projektu „Droga do pracy”. Projekt skierowany jest do 60 osób niepełnosprawnych, niepracujących, zamieszkałych na terenie gmin powiatu białostockiego i hajnowskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.03.2013 Białystok Rozpoczęcie staży zawodowych – projekt „Czas na aktywność” Instytut Rynku Pracy

W marcu 2012 uczestnicy i uczestniczki drugiej edycji projektu „Czas na aktywność” rozpoczynają realizację 5-miesięcznych staży zawodowych.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.03.2013 Białystok Pierwsze działania w projekcie „Wyjść z Cienia” Instytut Rynku Pracy

Pierwsza grupa uczestników projektu rozpoczęła udział w projekcie. Projekt skierowany jest do 60 osób bezrobotnych w wieku aktywności zawodowej zamieszkałych w województwie podlaskim na terenie gmin: Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny, Poświętne, Supraśl, Suraż, Turośń Kościelna, Tykocin, Zabłudów, Zawady, Janów, Korycin, Szudziałowo, Sidra, Nowy Dwór, Kuźnica, Suchowola.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.03.2013 r., Lublin Uczestniczyliśmy w VIII Międzynarodowych Targach Pracy Informacja Europejska

Już po raz ósmy odbyły się w Lublinie Międzynarodowe Targi Pracy. Tym razem obecna na nich była też nasza Fundacja.

WIĘCEJ INFORMACJI

9.03.2013 Nasutów Warsztaty medialne w ramach projektu „Act and Communicate” Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży, Centrum Mediów Obywatelskich

Rozpoczynamy działania w ramach projektu „Act and Communicate” finansowanego ze środków programu Młodzież w Działaniu”. 9 marca grupa inicjatywna projektu spotkała się na warsztatach medialnych, dzięki którym będą mogli realizować produkcje filmowe zaplanowane w projekcie.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.02.2013 Lublin „Akademia logistyki” Instytut Rynku Pracy

Trwa realizacja projektu „Akademia logistyki”, skierowanego do pracowników lubelskich przedsiębiorstw.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.02.2013 Rzeszów Projekt „Szkolenia i staże zawodowe dla osób niepełnosprawnych – II edycja” - Zakończenie rekrutacji do II edycji projektu Instytut Rynku Pracy

W dniu 15 lutego 2013 roku zakończyła się rekrutacja do II edycji projektu „Szkolenia i staże zawodowe dla osób niepełnosprawnych – II edycja”. W wyniku rekrutacji zostały wyłonione 3 grupy szkoleniowe.

WIĘCEJ INFORMACJI

02-09.02.2013 Blossin, Niemcy ; sierpień 2013 Nasutów, Polska Tanzwerkstatt Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

Warsztaty taneczne, w których wzięła udział młodzież z Polski oraz grupa młodzieży z Niemiec odbyły się w Centrum Kształcenia Młodzieży w Blossin (Brandenburgia). W tygodniowym spotkaniu wzięło udział 8 Polaków oraz 9 Niemców.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.04.2013 r. Nasutów k. Lublina Szkolenie „Fundusze europejskie dla organizacji pozarządowych” Europe Direct – Lublin

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie poświęcone możliwościom pozyskania funduszy europejskich dla organizacji pozarządowych z województwa lubelskiego. Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Nasutowie k/Lublina 17 kwietnia 2013.

WIĘCEJ INFORMACJI

25-28.02.2013 Bruksela Spotkanie robocze w Brukseli w ramach projektu
„ImpleMentoring City-to-city support for migrant integration”
Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

W dniach 25-28 lutego odbyło się pierwsze spotkanie partnerów projektu „ImpleMentoring City-to-city support for migrant integration”, którego organizatorem jest sieć miast europejskich Eurocities. Przedstawiciele urzędów miasta i organizacji pozarządowych spotkali się w Brukseli i dyskutowali o przebiegu wspólnego projektu, którego głównym tematem jest zjawisko integracji migrantów w poszczególnych miastach.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.03.2013 r. Lublin Wiosenne spotkanie dla wolontariuszy fundacji. Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Czas obudzić się z zimowego snu i zacząć aktywnie działać. W środę 13 marca o godz. 16 w Kawiarnio-Księgarni Spółdzielnia odbyło się wiosenne spotkanie dla wolontariuszy fundacji.

WIĘCEJ INFORMACJI

6-7.04.2013 r. Lublin Szkolenie regionalne Programu „Młodzież w działaniu” Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Szkolenie ma na celu zdobycie umiejętności z zakresu przygotowania projektów do Programu „Młodzież w Działaniu”. W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się o celach i priorytetach poszczególnych Akcji Programu ”Młodzież w działaniu” z wyszczególnieniem Akcji 1.1 – Wymiany Młodzieży.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.02.2013 r. Lublin Spotkanie informacyjne dotyczące Programu „Młodzież w działaniu” Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

Spotkanie regionalne na temat programu "Młodziez w działaniu" - 26.02.2013, Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej”, Ul. Długa 3, 05-660 Warka

WIĘCEJ INFORMACJIPROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ