EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2010 ROKU


17.07.2010 Lublin „Nasze zwycięstwo 600 lat później”, polsko-litewska wymiana młodzieży Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniu 11 lipca rozpoczął się w Nasutowie projekt wymiany polsko - litewskiej. Podczas projektu jego młodzi uczestnicy z dwóch sąsiednich krajów będą pracowali nad przygotowaniem wspólnego przedstawienia upamiętniającego bitwę pod Grunwaldem.

Nasze zwycięstwo 600 lat później to tytuł projektu , który odbędzie się w Nasutowie koło Lublina od 11 do 17 lipca. W wymianie będzie brała udział młodzież z Litwy i Polski. Celem projektu jest przygotowanie przedstawienia o charakterze historyczno - kulturowym, które będzie zaprezentowane w centrum Starego Miasta w Lublinie, na Placu po Farze, w samo południe, w dniu rocznicy bitwy pod Grunwaldem 15 lipca. W ten sposób młodzież pragnie ukazać pamięć i szacunek dla tego ważnego dla obydwu narodowości wydarzenia historycznego.

Podczas wymiany uczestnicy będą podzieleni na dwie grupy warsztatowe. Pierwsza grupa skoncentruje się na rozwijaniu umiejętności teatralnych i na graniu w przedstawieniu. Kolejna grupa będzie miała za zadanie napisanie scenariusza. Grupa będzie także dyskutować na temat polsko-litewskich powiązać i dzielić się wnioskami z pozostałymi uczestnikami grupy. Sam projekt wymiany służy również wzmocnieniu współpracy polsko-litewskiej oraz wzrostowi wiedzy młodych ludzi nt. wspólnej historii Litwy i Polski.

powiekszenie

Flash Player - pobierz.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

ZDJĘCIA : RADIO LUBLIN
http://www.radio.lublin.pl/index.php?site=news_details&id=78866

Projekt jest finansowany ze
środków Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży

www.mlodziez.org.pl

PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ