EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2010 ROKU


9.06.2010 | Lublin „Happy Hours” w Nasutowie koło Lublina Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniu 7 czerwca rozpoczął się w Nasutowie projekt międzynarodowej wymiany młodzieżowej. Podczas projektu jego młodzi uczestnicy z różnych krajów pracują nad stworzeniem wspólnego utworu muzycznego, który zostanie pokazany przez nich w niebanalny sposób mieszkańcom Lublina w dniu 15 czerwca.

„Happy Hours” to tytuł wymiany międzynarodowej, która odbywa się w Nasutowie koło Lublina w dniach od 7 do 16 czerwca. W projekcie biorą udział takie kraje jak Polska, Armenia, Czechy, Gruzja, Armenia i Estonia. „Happy Hours” to projekt, który zebrał młode osoby pełne energii i chętne do zdobycia nowych umiejętności zarówno muzycznych jak i medialnych. Projekt obejmuje bloki warsztatowe dotyczące psychologii, których celem jest przełamywanie strachu scenicznego

i otworzenie się na nowe sposoby ekspresji. Wynikiem warsztatów psychologicznych będą flash moby w Lublinie, czyli spontaniczne występy uliczne, które mają na celu przyciągnąć uwagę przechodniów. Głównym celem pracy młodych ludzi podczas warsztatów na wymianie jest przygotowanie piosenki, która także będzie przedstawiona w formie street show. Show zostanie zaprezentowany na ulicach Lublina 15 czerwca. Kolejnych efektem wymiany będzie przygotowany przez grupę medialną teledysk. Uczestnicy zainteresowani pracą z mediami będą mieli szansę poznać podstawy obsługi kamery i edytowania materiału filmowego. Także w kolejnej grupie dokumentacyjnej będzie możliwość poznania podstaw obsługi kamery i stworzenie dokumentacji całego projektu w formie fotograficznej.

Projekt nie tylko daje możliwość rozwijania nowych umiejętności, ale także przełamywanie barier i stereotypów w stosunku do innych narodów. Poprzez wieczory narodowe i wspólną integrację młodzi uczestnicy wymiany międzynarodowej poznają różne kultury, tradycje i zwyczaje.

Obejrzyj teledysk, który powstał podczas projektu Happy Hours w Nasutowie.


Projekt jest współfinansowany ze środków
Programu „Młodzież w Działaniu” Unii Europejskiej.

www.mlodziez.org.pl

PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ