EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2007 ROKU


2008 Konkursy i szkolenia w 2008 roku

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w nowym roku kalendarzowym zaprasza do wzięcia udziału w: konkursie „POMYSŁOWA SZKOŁA" na najlepszy pomysł na wymianę międzynarodową oraz cyklu szkoleń regionalnych nt. projektów w programie „Młodzież w Działaniu" oraz pozyskiwania środków z programu.

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


Grudzień 2007 - styczeń 2008 "Kultury Europy"

Jak co roku w okresie noworocznym Europejski Dom Spotkań w Nasutowie , w dniach 28.XII.2007 - 05.I.2008 gościć będzie młodzież z Niemiec , Białorusi i Polski która w atmosferze międzykulturowej harmonii pragnie powitać Nowy Rok. W planie spotkania znalazły się warsztaty związane z tradycjami świątecznymi Polski , Niemiec i Białorusi, elementami legend, baśni oraz historii tych państw.

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


Grudzień 2007 Fundacja objęła patronat nad domem dziecka w Boliwii.

Tarija, to miasto w Boliwii, gdzie mieści się dom dziecka prowadzony przez Siostry Służebniczki Dębickie. Aktualnie na misjach świeckich w okolicy przebywa nasz przyjaciel z Niemiec z EZA (Europejskiego Zrzeszenia ds. Pracowniczych), który jest zaprzyjaźniony z Siostrami. Zwrócił się do nas z prośbą o wsparcie pracy Sióstr.

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


13-14.12.2007 Dialog społeczny w Polsce

EZA (Europejskie Centrum ds. Pracowniczych), Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw oraz Region Środkowowschodni NSZZ „Solidarność" zorganizowały 13- 14 grudnia 2007 w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie koło Lublina. seminarium „Dialog społeczny w Polsce",...

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


Lublin 11.12.2007 Szkolenie dla nauczycieli i dyrektorów szkół : „Fundusze Strukturalne Unii Europejskiej dla polskich szkół. Nowy okres programowy 2007 – 2013"

Europe Direct – Lublin, Lubelski Punkt Informacji Europejskiej oraz Instytut Rynku Pracy – Fundacja Nowy Staw, zorganizowały bezpłatne szkolenia dla dyrektorów szkół oraz nauczycieli zainteresowanych tematyką pozyskiwania środków europejskich na dodatkowe działania w szkole, na temat nowego okresu programowania Funduszy Strukturalnych w Polsce, a także możliwości, jakie dają one polskim szkołom.

RELACJA W WITRYNIE Europe Direct w Lublinie


Lublin 07.12.2007 Laureaci konkursu „Firma przyjazna rodzinie"

07.12.2007r. w Sali Belwederskiej Hotelu Europa odbyła się gala podsumowująca konkurs „Firma przyjazna rodzinie" . Konkurs ten adresowany był do pracodawców prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa lubelskiego. Główną ideą, która przyświecała jego ogłoszeniu jest promowanie rozwiązań prorodzinnych stosowanych w polityce personalnej lubelskich firm

RELACJA W WITRYNIE INSTYTUTU RYNKU PRACY


Łuck 04.12.2007 Dyplomaci społeczni w Łucku

W dniu 4 grudnia br. odbyła się w Łucku pierwsza regionalna konferencja dla Białorusi i Ukrainy "Free Media Bridges from East to West". W czasie konferencji dyskutowano na temat międzynarodowej współpracy młodzieży, dyplomacji społecznej i kształcenia politycznego. W konferencji wzięło udział 80 uczestników z organizacji ERTOBA (Gruzja), Labomedia (Francja), Bürgermedienzentrum Bennohaus (Niemcy), Nasha Sprava (Ukraina), Dzedzih (Białoruś) i Europejski Dom Spotkań-Fundacja Nowy Staw (Polska).

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


20.11.2007 VII Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich

Już po raz ósmy Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie, działające przy Europejskim Domu Spotkań Fundacji Nowy Staw zorganizowało Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich. Tegoroczne spotkanie zatytułowane było „Unia Europejska dla Młodych"...

RELACJA W WITRYNIE RCiE w Lublinie


19.11.2007 Punkt Konsultacyjny dla Pracodawców i Imigrantów

Instytyt Rynku Pracy w ramach projektu Transgraniczne Centrum Wsparcia Rynku Pracy otworzył Punkt Konsultacyjny dla Pracodawców i Imigrantów. WIĘCEJ INFORMACJI o uroczystościach i Punkcie ...

WIĘCEJ INFORMACJI W WITRYNIE INSTYTUTU RYNKU PRACY Punkt Konsultacyjny


Kraków 11.11.2007 Pro Publico Bono

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie Pro Publico Bono za organizację i promocję współpracy międzynarodowej młodzieży. Wyróżnienie przyznano w kategorii: Kontakty dyplomatyczne i międzynarodowe, integracja europejska i dyplomacja społeczna.

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


Łuck 04.12.2007 Regionalna konferencja dla Białorusi i Ukrainy. Łuck, 4 grudnia 2007

Promocja międzynarodowej współpracy młodzieży oraz promocja kształcenia obywatelskiego i politycznego, to tematy regionalnej konferencji dla Białorusi i Ukrainy, którą organizujemy w dniu 4 grudnia br. w Łucku.

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


Nasutów 5-6.12.2007 Szkolenie „Fundusze polskie i zagraniczne dla bibliotekarzy"

Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie, działające przy Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw, pragnie zaprosić Państwa na szkolenie pt. „Fundusze polskie i zagraniczne dla bibliotekarzy". Jest ono skierowane dla pracowników bibliotek gminnych, powiatowych, miejskich oraz wydziałowych z terenu Lubelszczyzny.

RELACJA W WITRYNIE RCiE w Lublinie


Lublin - 27.11.2007 ; 12.12.2007 „Zakładanie i prowadzenie własnej firmy, Fundusze europejskie dla przedsiębiorców"

Europe Direct – Lublin, Lubelski Punkt Informacji Europejskiej organizuje szkolenie dla osób bezrobotnych, mieszkańców województwa lubelskiego. Bezpłatne szkolenie przeznaczone jest dla osób bezrobotnych oraz dla studentów ostatnich lat studiów, osób zainteresowanych rozpoczęciem działalności własnej firmy.

RELACJA W WITRYNIE Europe Direct w Lublinie


Nasutów 20-26.11.2007 Zostań koordynatorem projektów młodzieżowych!

Jak co roku, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zaprasza na tygodniowe szkolenie dla multiplikatorów, podczas którego osoby chcące zostać koordynatorami młodzieżowych projektów międzynarodowych mogą zdobyć niezbędną do tego wiedzę…. oraz szczyptę praktyki

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


Lublin 19-20.11.2007 Seminarium dla instytucji kształcenia ustawicznego dorosłych

W dniach 19 -20 listopada 2007r. w Ośrodku szkoleniowo – konferencyjnym Europejskiego Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina odbyło się kolejne seminarium w ramach projektu: „Transgraniczne Centrum Wsparcia Rynku Pracy". Polsko – białorusko – ukraińskie seminarium "Partnerstwo na rzecz rozwoju" przeznaczone było dla instytucji kształcenia ustawicznego doroslych.

WIĘCEJ INFORMACJI W WITRYNIE INSTYTUTU RYNKU PRACY


Lublin 19.11.2007 Punkt konsultacyjny dla imigrantów i pracodawców w IRP

19.11.2007 w Instytucie Rynku Pracy odbędzie się otwarcie Punktu Konsultacyjnego dla Pracodawców i Imigrantów. Punkt stanowić będzie wsparcie pracodawców i imigrantów w zakresie legalnego funkcjonowania na polskim rynku pracy w ramach projektu „Transgraniczne Centrum Wsparcia Rynku Pracy"

WIĘCEJ INFORMACJI W WITRYNIE INSTYTUTU RYNKU PRACY


Berlin - 10-18.11.2007 "Wspólna przeszłość Drugiej Wojny Światowej"

To spotkanie o bardzo wymownym temacie. Młodzi ludzie z Gimnazjum w Niemcach i Gimnazjum w Krasieninie spotkają się ze swoimi rówieśnikami z Gimnazjum Schönefeld w Berlinie aby wspólnie spróbować zrozumieć trudne dla obu narodów fakty historyczne.

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


24-26.10.2007 Europejskie Forum Filmowe Młodych YEFF!

W dniach 24 – 26 października 2007 roku w Paryżu miało miejsce kolejne spotkanie przedstawicieli organizacji partnerskich zrzeszonych w europejskiej sieci YEFF! (Young European Film Forum for Cultural Diversity).

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


24.10.2007 "Voice of youth - Głos młodzieży"

W dniach 6-12 listopada 2007 w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbędzie się spotkanie poświęcone problemom młodych ludzi związanych z edukacją i dorosłym życiem w Unii Europejskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


23.10.2007 "Across the borders - Ponad granicami "

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw wraz z Jugendbildungszentrum Blossin organizuje szkolenie dla koordynatorów projektów międzynarodowych które odbędzie się w Blossin pod Berlinem w dniach 26.10 - 02.11.2007

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


19.10.2007 Nasutowskie Przedsiębiorstwo Społeczne

28 października 2008 roku zainauguruje swoją działalnością Nasutowskie Przedsiębiorstwo Społeczne, które powstało w ramach projektu "W stronę polskiego modelu gospodarki społecznej-budujemy Nowy Lisków".

WIĘCEJ INFORMACJI WITRYNA INTERNETOWA Nasutowskiego Przedsiębiorstwa Społecznego


18.10.2007 „Ukraina w drodze do UE"

W ramach projektu „ Ukraina w drodze do UE", realizowanego przez Fundację im. S. Batorego, (przy wsparciu finansowym MSZ RP, w ramach Programu pomocy rozwojowej MSZ w 2007 r.), w Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw odbyły praktykę dwie osoby z Ukrainy. Osoby te, na stałe pracujące w Centrach Informacji Europejskiej na Ukrainie, w dniach od 15 września do 12 października 2007 roku odbywały staż w Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


17.10.2007 Zostań europejskim wolontariuszem

Zapraszamy Studentów do Zespołu Wolontariuszy Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


13.10.2007 Projekt: „Sytuacja gospodarcza w Niemczech i w Polsce"
„Die wirtschaftliche Situation in Deutschland und Polen"

W dniach – 7-13 października 2007 roku w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbyło się kolejne ekonomiczne seminarium.Vom 7. bis 13. Oktober 2007 fand in der Europäischen Begegnungsstätte in Nasutów ein weiteres ökonomisches Seminar statt.

w języku polskim | w języku niemieckim


Nasutów, 30.09.-06.10.2007. Szanse młodych kobiet na europejskim rynku pracy
Die Chancen der jungen Frauen auf dem europäischen Arbeitsmarkt

W dniach 30.09.-06.10.2007. odbyło się w Nasutowie spotkanie młodych dziewczyn z Polski i Niemiec. Tematem projektu były sznase młodych kobiet na europejskim rynku pracy.
Die Zeit, vom 30.09 bis 06.10.2007 verbrachten die jungen Mädchen aus Polen und Deutschland in Nasutow, um gemeinsam über die Chance der jungen Frauen auf dem europäischen Arbeitsmarkt zu sprechen.

w języku polskim | w języku niemieckim


04.10.2007 Szkolenia dla studentów z Białorusi i Ukrainy studiujących w Lublinie

Instytut Rynku Pracy – Fundacja Nowy Staw zaprasza na bezpłatne szkolenia: „Studia i co dalej?"

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI | witryna INSTYTUTU RYNKU PRACY


29.09.2007 Inauguracja trzeciej edycji Akademii "Złota 9"

Zapraszamy do zapoznania się z tym wydarzeniem

WIĘCEJ INFORMACJI W WITRYNIE INTERNETOWEJ Akademii "Złota 9"


24.09.2007 Muzyka na cześć Europy!

Mistyczne dźwięki Łotwy, ekscytujący bułgarski śpiew, hiszpańskie flamenco, polska nuta i trochę reggae – zmiksowane w muzycznym tyglu Europy. Z lokalnych tradycji i globalnych mód stworzyliśmy jeden rytm – „Odę do młodzieży".

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


05.09.2007
Otwarcie Punktu Konsultacyjnego dla Pracodawców i Imigrantów

W dniu 10 października 2007r. w Lublinie odbędzie się Otwarcie Punktu Konsultacyjnego dla Pracodawców i Imigrantów w ramach projektu "Transgraniczne Centrum Wsparcia Rynku Pracy".

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI | Witryna internetowa Punktu Konsultacyjnego


04.09.2007 Polsko – białorusko – ukraińskie warsztaty dla młodzieży: „Twoja kariera w Twoich rękach" : Instytut Rynku Pracy,

We wrześniu rozpoczynamy polsko – białorusko – ukraińskie warsztaty dla młodzieży: „Twoja kariera w Twoich rękach", w ramach realizacji projektu „Transgraniczne Centrum Wsparcia Rynku Pracy".

WIĘCEJ INFORMACJI | WITRYNA INTERNETOWA INSTYTUTU RYNKU PRACY


03.09.2007 Gospodarka i polityka gospodarcza w Unii Europejskiej – perspektywy zawodowe młodzieży Nasutów, 07.10.-13.10.2007.

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży dotycząca tematyki gospodarczej.
Wirtschaft und Wirtschaftspolitik in der Europäischen Union – Berufsperspektiven Jugendlicher Nasutów, 7.10.-13.10.2007


Eine deutsch-polnische Jugendbegegnung zum Thema Wirtschaft

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI polska i niemiecka wersja językowa


02.09.2007 Szanse młodych kobiet na rynku pracy : Nasutów, 30.09.-06.10.2007.

Polsko-niemiecka wymiany młodzieży, której uczestniczkami będą młode dziewczyny, które niedługo zakończą edukację i zmierzą się z wyzwaniami, jakie stawia przed młodymi kobietami rynek pracy.
Chancen junger Frauen auf dem Arbeitsmarkt. Nasutów, 30.09.-06.10.2007


Eine deutsch-polnische Jugendbegegnung, deren Teilnehmerinnen junge Frauen sein werden, die in naher Zukunt ihre Schule abschließen werden, um sich den Herausforderungen des Arbeitsmarktes zu stellen.

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI polska i niemiecka wersja językowa


01.09.2007 Konkurs „Firma przyjazna rodzinie" Instytut Rynku Pracy,

Rozpoczęliśmy nabór zgłoszeń do konkursu „Firma przyjazna rodzinie", który jest częścią projektu „Równe szanse w pracy", realizowanego w ramach Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich 2007. Konkurs ten ma na celu promowanie firm, które przywiązują szczególną wagę do prowadzenia działań integracyjnych i wspierających pracowników i ich rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet w ciąży i w pierwszych miesiącach macierzyństwa, a także pracowników, którzy są członkami rodzin spodziewających się dziecka oraz posiadających dzieci w wieku szkolnym. Konkurs ten jest adresowany do pracodawców z terenu województwa lubelskiego, którzy aktywnie stosują taką politykę w swoich firmach.

WIĘCEJ INFORMACJI WITRYNA INTERNETOWA Konkursu "Firma przyjazna rodzinie"


01.09.2007 Obóz w Małym Cichym - podsumowanie roku w Akademii "Złota 9"

Wędrówki po Tatrach, rozgrywki sportowe, dyskusje oraz wieczorne spotkania przy kominku – tak upłynął obóz podsumowujący kolejny rok działalności Akademii Złota 9. Spotkaliśmy się tradycyjnie już w Małym Cichym – uroczej miejscowości koło Zakopanego, a oprócz naszego duchowego opiekuna czyli o. Ludwika, towarzyszyli nam również bracia dominikanie.

RELACJA W WITRYNIE INTERNETOWEJ Akademii "Złota 9"


24.07.2007 Seminarium „Unia Europejska – Ukraina. Lubelszczyzna, Wołyń, Lwów perspektywy współpracy",

W dniach 20 – 21 sierpnia 2007 roku, w przepięknej scenerii lasów janowskich, odbyło się seminarium pt. Unia Europejska – Ukraina. Lubelszczyzna, Wołyń, Lwów – perspektywy współpracy. W spotkaniu wzięli udział polscy i ukraińscy samorządowcy, przedsiębiorcy, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych. Najważniejszym celem zrealizowanego przedsięwzięcia było opracowanie dokumentu ramowego na temat współpracy Polski i Ukrainy, który stanie się elementem raportu dla Parlamentu Europejskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


23.07.2007 Ukraińscy uczniowie, laureaci konkursu „Wiedzy o Polsce" odwiedzą Lubelszczyznę.

Dziesięciu uczniów szkół średnich z Łucka, Równego i Żytomierza zostało zwycięzcami konkursu organizowanego przez polski konsulat w Łucku. W nagrodę młodzi Ukraińcy spędzą tydzień wakacji ze swoimi polskimi rówieśnikami z Lublina i Zamościa.

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


22.07.2007 Warsztaty medialne w ramach projektu Free Media Bridges from East to West.

W dniach 10-17 sierpnia br. zorganizowaliśmy w Münster pierwsze międzynarodowe warsztaty medialne w ramach projektu Free Media Bridges from East to West.

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


16.08.2007 | Ewa Niemialkowska ODĘ DO MŁODZIEŻY czas zacząć!

W dniach 24 – 27.08.2007 do Nasutowa/ k Lublina do Europejskiego Domu Spotkań zjadą się młodzi muzycy z czterech krajów – Polski, Łotwy, Bułgarii i Hiszpanii. Przez dwa dni będą o ni przygotowywać wymianę międzynarodową, która odbędzie się pod koniec września także w Nasutowie.

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


16.08.2007 | Ewa Niemialkowska TOP 10 TC – 10 zasad, którymi powinien kierować się lider wymian młodzieżowych

Jakimi wartościami i zasadami powinien kierować się lider młodzieżowy pracujący z międzynarodową grupą? Co warto wiedzieć o edukacji pozaformalnej? Jakich błędów wystrzegać się podczas wymiany międzynarodowej? Te i inne wskazówki przekażemy uczestnikom naszego sierpniowego szkolenia.

WIĘCEJ INFORMACJI INFORMACJI


13.08.2007 Workcamp na cmentarzach wojennych

W dniach 3-12 sierpnia 2007 r. w Nasutowie odbyła się polsko-niemiecko-austriacka wymiana młodzieży. Projekt był o tyle nietypowy, że głównym punktem programu była praca młodych ludzi na cmentarzach wojennych.

Workcamp auf den Soldatenfriedhöfen 03.-12.08.2007

Ein deutsch-polnisch-österreichisches Projekt, bei dem sich Jugendliche um die Instandsetzung zweier Soldatenfriedhöfe des Ersten Weltkriegs kümmern werden.

WIĘCEJ INFORMACJI Workcamp auf den Soldatenfriedhöfen


26.07.2007 Workcamp na cmentarzach wojennych : 03. - 12.08. 2007.

Polsko-niemiecko-austriacki projekt, na którym młodzież zajmie się renowacją dwóch cmentarzy żołnierskich z pierwszej wojny światowej.

WIĘCEJ INFORMACJI


22.07.2007 Seminarium „Unia Europejska – Ukraina. Lubelszczyzna, Wołyń, Lwów – perspektywy współpracy",

Prof. Zbigniew Zaleski Poseł do Parlamentu Europejskiego, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, Fundacja Konrada Adenauera, Towarzystwo Współpracy Europejskiej oraz Izba Przemysłowo – Handlowa w Lublinie organizują seminarium pt. „Unia Europejska – Ukraina. Lubelszczyzna, Wołyń, Lwów – perspektywy współpracy", które odbędzie się w dniach 20 – 21 sierpnia 2007 r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Janowie Lubelskim.

WIĘCEJ INFORMACJI


21.07.2007 Projekt "B ECO"

Podczas ponad tygodniowego spotkania (01.- 09. sierpień 2007)młodzież z Hiszpani, Włoch, Belgii i Polski będzie zajmować się problemem ochrony środowiska w UE.

WIĘCEJ INFORMACJI


20.07.2007 "Across the borders"

"Across the borders" to cykliczne międzynarodowe spotkanie szkoleniowe organizacji partnerskich z Polski, Niemiec i Ukrainy. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z zakresu zarządzania projektami , pisania wniosków wymian międzynarodowych młodzieży, realizowania spotkań młodzieży w ramach PNWM , komunikacji społecznej oraz międzykulturowej.

"Über die Grenzen hinweg" - "Across the borders" - "Ponad granicami"

"Über die Grenzen hinweg" ist ein regelmäßig wiederkehrendes internationales Treffen mit Weiterbildungscharakter an dem mehrere Partnerorganisationen aus Polen, Deutschland und der Ukraine teilnehmen.

WIĘCEJ INFORMACJI polska i niemiecka wersja językowa


19.07.2007 Wizyta obywatelska w Münster, 10-15 lipca 2007

W dniach 10-15 lipca 2007 r. gościliśmy z wizytą obywatelską w mieście partnerskim Lublina – Münster (Niemcy). Wizyta zorganizowana została przez Towarzystwo Wspierania Partnerstwa Miast Münster-Lublin (z siedzibą w Münster) we współpracy z Europejskim Domem Spotkań – Fundacją Nowy Staw.
Vom 10 bis 15 Juli 2007 hat sogenannte Bürgerreise in der Partnerstadt Lublins – Münster (Deutschland) stattgefunden. Der Besuch wurde vom Förderverein Münster-Lublin (mit Sitz in Münster) in Zusammenarbeit mit Europäischem Begegnungshaus – Nowy Staw Stiftung organisiert.

WIĘCEJ INFORMACJI


18.07.2007 VI Sztuka Dialogu w Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Nasutowie

Laboratorium Dramatu we współpracy z Ośrodkiem „Brama Grodzka -Teatr NN", twórcami Konfrontacji Teatralnych w Lublinie, Europejskim Domem Spotkań-Fundacją Nowy Staw i miastem Lublin organizuje w dniach 20 – 30 lipca w Nasutowie pod Lublinem warsztaty Sztuka Dialogu.

WIĘCEJ INFORMACJI


12.07.2007
Forum Ekonomiczne Młodzych Liderów

Publikujemy informacje i dokumenty dotyczące Forum w bieżącym roku. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami

WIĘCEJ INFORMACJI W WITRYNIE INTERNETOWEJ Forum Ekonomicznego


12.07.2007 YEFFinitely YEFF!

Właśnie zakończyło się forum filmowe YEFF! France 2007 (Young European Film Forum for Cultural Diversity; Europejskie Młodzieżowe Forum Filmowe na rzecz różnorodności kulturowej).

WIĘCEJ INFORMACJI


11.07.2007 Behind The Door…czyli wszystko to, o czym świat mówi za zamkniętymi drzwiami.

"Behind The Door" to szkolenie dotyczące przemocy domowej, z szczególnym naciskiem na kraje z obszaru Basenu Morza Śródziemnego (EuroMed). Młodzież z wielu krajów została zaproszona do udziału w międzynarodowej dyskusji na temat przemocy w rodzinie. .

WIĘCEJ INFORMACJI


10.07.2007 How Many Colours Does Future Have? ... wszechmocne media w życiu codziennym młodego pokolenia

"Youth and Regional Development" Association, nasza partnerska organizacja z Rumunii w dniach 14 – 21 lipca 2007 organizuje spotkanie przeznaczone dla młodych ludzi na temat dyskryminacji. Głównym celem projektu jest zwiększenia świadomości młodzieży na temat różnych rodzajów dyskryminacji przy pomocy technik medialnych.

WIĘCEJ INFORMACJI


07.07.2007 Szkolenie dziennikarsko – medialne w Orleanie

W dniach 1-7 lipca br. zorganizowaliśmy w Orleanie szkolenie dziennikarsko - medialne dla pracowników młodzieżowych z siedmiu europejskich organizacji pozarządowych.

WIĘCEJ INFORMACJI


28.06.2007 Inauguracja projekt „Transgraniczne Centrum Wsparcia Rynku Pracy"

W dniu 28 czerwca br. odbyła się w Lublinie Konferencja Inaugurująca projekt „Transgraniczne Centrum Wsparcia Rynku Pracy", realizowany przez Instytut Rynku Pracy – Fundację Nowy Staw w ramach Programu Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina INTERREG IIIA/ TACIS CBS.

WIĘCEJ INFORMACJI | WITRYNA INTERNETOWA projektu Transgraniczne Centrum Wsparcia Rynku Pracy


28.06.2007 Prioritaire!

28 czerwca 2007 roku wystartował młodzieżowy program Prioritaire! nadawany w INTERNETOWEJ telewizji ngotv.pl

WIĘCEJ INFORMACJI


23.06.2007 Ksiądz Arcybiskup Profesor Józef Życiński, Metropolita Lubelski poświęcił Europejski Dom Spotkań w Nasutowie.

Podczas wizyty duszpasterskiej Arcybiskup Józef Życiński poświęcił budynki ośrodka Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw w Nasutowie. 23 czerwca 2007 r. Metropolita lubelski odwiedził nową kaplicę, która została oddana do użytku gościom Europejskiego Domu Spotkań.

WIĘCEJ INFORMACJI


21.06.2007 Święto Sportu 2007

Ponad 500 dzieci i młodzieży uczestniczyło w Święcie Sportu 2007 organizowanym przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw w dniach 18-20 czerwca 2007r.

WIĘCEJ INFORMACJI


19.06.2007 "Sytuacja gospodarcza w Polsce i w Niemczech"

W dniach 4-10 czerwca 2007 r. młodzież z podlubelskich Niemiec razem ze swoimi rówieśnikami z Berlina uczestniczyła w projekcie gospodarczym pt.: "Sytuacja gospodarcza w Polsce i w Niemczech". Uczestnicy projektu przebywali w w tym czasie w ośrodku DGB-Jugendbildunsstätte Flecken-Zechlin.

>„Die wirtschaftliche Situation in Polen und Deutschland"

Vom 4. - 10. Juni 2007 nahmen Jugendliche der Stadt Niemce gemeinsam mit ihren Altersgenossen aus Berlin an einer wirtschaftlich ausgelegten Jugendbegegnung unter dem Titel "Die wirtschaftliche Situation in Polen und Deutschland" teil. Die ProjektteilnehmerInnen hielten sich dazu in der DGB-Jugendbildunsstätte Flecken-Zechlin auf.

WIĘCEJ INFORMACJI polska i niemiecka wersja językowa


14.06.2007 Młodzi Europejczycy kręcą filmy

Już za dwa tygodnie (29-ego czerwca 2007) rusza we Francji YEFF! (Young European Film Forum for Cultural Diversity; Europejskie Młodzieżowe Forum Filmowe na rzecz różnorodności kulturowej).

WIĘCEJ INFORMACJI


13.06.2007 Kształcenie dorosłych a świat pracy

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Znaczenie kształcenia dorosłych we współczesnym świecie pracy" odbywającej się 29 czerwca 2007 w Pensjonacie Jana Pawła II we Wrocławiu.

WIĘCEJ INFORMACJI


06.06.2007 2007: Młodzieżowa Odyseja Medialna

W dniach 20-26 maja 2007 roku Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zorganizowała w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina międzynarodowe szkolenie pod nazwą „2007: Młodzieżowa Odyseja Medialna".

WIĘCEJ INFORMACJI


05.06.2007 Media Obywatelskie Euroregionu Bug. Prace konkursowe

Publikacja wydana w ramach projektu „Media obywatelskie Euroregionu Bug" zawiera nagrodzone prace nadesłane w ramach konkursu dziennikarskiego na najciekawszą pracę dotyczącą spraw i wydarzeń lokalnych mających miejsce w Polsce lub na Białorusi, jak i spraw i wydarzeń transgranicznych.

WIĘCEJ INFORMACJI


05.06.2007 Szkolenie "Media w działalności organizacji pozarządowych"

W dniach 24 - 27 maja 2007 r. w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbyło się czwarte i ostatnie seminarium w ramach projektu „Media obywatelskie Euroregionu Bug". Poświęcone ono było roli mediów w działalności organizacji pozarządowych.

WIĘCEJ INFORMACJI


02.06.2007 Dzień Młodych z Akademią "Złota 9"

Patriotyzm jest prawdziwy gdy przejawia w zwyczajnej codzienności. W rozmowach, w czytaniu książek, w otwartym myśleniu o innych, w wierze w to co dobre. – powiedział prof. Władysław Bartoszewski podczas spotkania w Akademii "Złota 9".

WIĘCEJ INFORMACJI W WITRYNIE INTERNETOWEJ Akademii "Złota 9"


02.06.2006 Znamy laureatów Konkursu „Jak dziś być patriotą?"

Gimnazjaliści zebrali wszystkie nagrody konkursu patriotycznego Akademii Złota 9! Sebastian Żebrowski z Gimnazjum w Wojcieszkowie został laureatem Głównej Nagrody konkursu „Jak dziś być patriotą?". Konkurs dla młodzieży szkół ponadpodstawowych ogłoszony był w ramach Akademii Złota 9.

WIĘCEJ INFORMACJI


01.06.2006 Sytuacja gospodarcza Polski i Niemiec

W dniach 4-10 czerwca młodzież z podlubelskich Niemiec wybierze się do Flecken-Zechlin, miejscowości położonej niedaleko Berlina, aby tam spotkać się ze swoimi niemieckimi rówieśnikami. Młodzi ludzie rozmawiać będą na temat obecnej sytuacji gospodarczej w swoich krajach.

Die wirtschaftliche Situation Polens und Deutschlands

Vom 4.- 10. Juni werden sich Jugendliche der Stadt Niemce (bei Lublin) auf den Weg nach Flecken-Zechlin, einem Ort in der Nähe Berlins, machen, um sich dort mit ihren deutschen AltersgenossInnen zu treffen. Diese jungen Leute werden sich über die aktuelle wirtschaftliche Lage in ihren Ländern unterhalten.

WIĘCEJ INFORMACJI polska i niemiecka wersja językowa


17.05.2006 Młodzieżowa Odyseja Medialna

W dniach 20-26 maja 2007 roku Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw organizuje międzynarodowe szkolenie pod nazwą „2007: Młodzieżowa Odyseja Medialna". Szkolenie, finansowane ze środków Programu „Młodzież" Unii Europejskiej, skierowane jest do pracowników i liderów młodzieżowych, którzy chcą w swej codziennej pracy z młodzieżą wykorzystywać nowoczesne techniki multimedialne.

WIĘCEJ INFORMACJI


16.05.2006 Media dla przyszłości

W dniach 04-11 maja 2007 w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbyły się polsko- niemiecko- ukraińskie warsztaty medialne „Media for the future". Młodzi ludzie z dwóch miast w Polsce – Lublina i Kielc, 5 miast na Ukrainie – Lwowa, Winnicy, Charkowa, Lubotynia i Berdiańska oraz z Munster w Niemczech wspólnie uczyli się, jak tworzyć własne produkcje filmowe.

„Medien für die Zukunft"

Vom 4.-11. Mai 2007 fand in der Europäische Begegnungsstätte in Nasutów das deutsch-polnisch-ukrainische Medienprojekt „Medien für die Zukunft" statt. Jugendliche aus zwei polnischen Städten – Lublin und Kielce, fünf ukrainischen Städten – Lwów, Winnica, Charków, Lubotynie und Berdiańsko sowie aus der deutschen Stadt Münster lernten gemeinsam, wie man einen eigenen Film produziert.

WIĘCEJ INFORMACJI polska i niemiecka wersja językowa


16.05.2006 Dzień Młodych z Akademią Złota 9

Zapraszamy do udziału w Dniu Młodych z Akademią Złota 9. Spotkanie młodzieży Lubelszczyzny odbędzie się 2 czerwca 2007 w wirydarzu Klasztoru O.O. Dominikanów w Lublinie. Gośćmi honorowymi Dnia będą Arcybiskup Józef Życiński, Ordynariusz Lubelski oraz Prof. Władysław Bartoszewski.

WIĘCEJ INFORMACJI informacji W WITRYNIE INTERNETOWEJ Akademii "Złota 9"


10.05.2006 Konkurs dla młodzieży „Jak dziś być patriotą?"

Klasztor O.O. Dominikanów w Lublinie i Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zapraszają młodzież szkół ponadpodstawowych Lubelszczyzny do udziału w konkursie „Jak dziś być patriotą?". Gimnazjaliści i licealiści mogą uczestniczyć w konkursie zorganizowanym w ramach szkoły służby obywatelskiej Akademii Złota 9.

WIĘCEJ INFORMACJI


09.05.2007 Filmy bez granic

9 maja 2007 roku Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zorganizowała pokaz filmów krótkometrażowych z całej Europy w ramach europejskiego projektu „Borders".

WIĘCEJ INFORMACJI


05.05.2007 „Nadzieja" z Danii

W dniach 28 kwietnia – 5 maja 2007 roku w duńskim mieście Vordingborg miała miejsce wymiana młodzieżowa pod nazwą „Hope". Ponad 50 młodych osób z Polski, Danii, Anglii, Portugalii i Rumunii miało okazję uczestniczyć w warsztatach tanecznych, bębniarskich, multimedialnych i teatralno-poetyckich. Warsztaty prowadzone były przez doświadczonych trenerów z Danii, Francji i Portugalii. Efektem kilkudniowej wytężonej pracy było wystawienie trzech przedstawień dla uczniów szkół w Vordingborg i Kopenhadze.

WIĘCEJ INFORMACJI


07.05.2007 "Sport 4 life"

"Sport 4 life" to kolejne juz spotkanie związane z wieloletnia współpracą młodzieży z Niemiec, Krasienina oraz z Berlina. Podczas dziewięciodniowego pobytu (02.05-10.05.2007) w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie, młodzi ludzie wezmą udział w wielu warsztatach tematycznych związanych ze zdrowym odżywianiem , pozytywnymi i negatywnymi skutkami uprawiania sportu czy sposobami aktywnego spędzania wolnego czasu.

>„Sport zum Leben"

„Sport zum Leben" ist ein weiteres Treffen der schon über Jahre bestehenden Zusammenarbeit Jugendlicher aus Deutschland (Berlin) und Polen (Krasienin). Während ihres 9-tägigen Aufenthaltes (02.05-10.05.2007) in der Europäischen Begegnungsstätte in Nasutów nehmen die Jugendlichen an vielen thematischen Workshops teil. Diese betreffen die gesunde Ernährung, positive und negative Auswirkungen des Sporttreibens sowie verschiedene Möglichkeiten der aktiven Freizeitgestaltung.

WIĘCEJ INFORMACJI polska i niemiecka wersja językowa


28.04.2007 Spotkanie z posłem Markiem Jurkiem

28 kwietnia w klasztorze na Złotej gościł poseł Marek Jurek, b. Marszałek Sejmu RP. Tematy odpowiedzialności w życiu publicznym i wybory polityczne zdominowały spotkanie posła Marka Jurka z lubelską młodzieżą. Planowana od wielu miesięcy wizyta Marka Jurka w Akademii Złota 9 zbiegła się w czasie z jego dymisją z funkcji Marszałka Sejmu i rozpoczęciem tworzenia nowego ugrupowania politycznego.

WIĘCEJ INFORMACJI W WITRYNIE INTERNETOWEJ Akademii "Złota 9"


14.04.2007 Spotkanie z posłem Janem Kułakowskim

Przyszłość integracji europejskiej była tematem spotkania posła do Parlamentu Europejskiego Jana Kułakowskiego z młodymi słuchaczami Akademii Złota 9.

WIĘCEJ INFORMACJI W WITRYNIE INTERNETOWEJ Akademii "Złota 9"


12.04.2007 Wizyta studyjna w Bawarii

W dniach 12-16 marca 2007 roku Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zorganizowała wizytę studyjną w Akademii Kształcenia Politycznego w Tutzing k. Monachium (Niemcy). Akademia ta ma swoją siedzibę w małym uroczym bawarskim miasteczku, położonym 40 kilometrów na południe od Monachium.

Studienaufenthalt in Bayern

Vom 12. - 16. März 2007 fand ein Studienaufenthalt in der Akademie für Politische Bildung in Tutzing bei München statt, der von der Europäischen Begegnungsstätte – Stiftung Nowy Staw organisiert wurde. Diese Akademie (Akademie für Politische Bildung Tutzing) hat seinen Sitz in dem kleinen, schönen, bayrischen Städtchen, das 40 Kilometer von München gelegen ist. Die Akademie selbst befindet sich am Ufer eines malerischen Sees, von dem aus an klaren Tagen man die Umrisse der nicht weit entfernten Alpen sehen kann.

WIĘCEJ INFORMACJI polska i niemiecka wersja językowa


03.04.2007 Festiwal YEFF! zakończony!

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, Akademickie Studio Filmowe oraz partnerzy w sieci YEFF! (Young European Film Forum for Cultural Diversity) z przyjemnością informują o wynikach zakończonego właśnie (31 marca 2007 r., Lublin) Festiwalu filmowego YEFF! ...

WIĘCEJ INFORMACJI


01.04.2007 Po „Nadzieję" do Danii

W dniach 28 kwietnia – 5 maja w duńskim mieście Vordingborg będzie miała miejsce wymiana młodzieżowa pod nazwą „Hope". Młodzi ludzie z Polski, Danii, Anglii, Portugalii i Rumunii będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach bębniarskich, tanecznych, teatralnych i multimedialnych, prowadzonych przez profesjonalnych trenerów.

WIĘCEJ INFORMACJI


31.03.2007 Szkolenie liderów wymian międzynarodowych : 20-22 kwietnia 2007

Pod koniec kwietnia w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbędzie się 3 – dniowe szkolenie dla młodych liderów międzynarodowych wymian młodzieżowych.

WIĘCEJ INFORMACJI


30.03.2007 Konkurs dla dziennikarzy mediów obywatelskich w ramach projektu „Media obywatelskie Euroregionu Bug"

Zapraszamy do udziału w konkursie dla dziennikarzy mediów obywatelskich w ramach projektu „Media obywatelskie Euroregionu Bug". Konkurs jest przeznaczony dla dziennikarzy i osób pracujących przy wydawaniu lokalnych czasopism w Polsce i na Białorusi, zaangażowanych we wspieranie inicjatyw lokalnych i angażujących się w życie lokalnej społeczności.

WIĘCEJ INFORMACJI


29.03.2007 „Szkoła w regionie – region w Europie"

Ogólnopolski projekt „Szkoła w regionie, region w Europie", realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przez Stowarzyszenie „Towarzystwo Amicus", pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Działania projektu współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna (POPT).

WIĘCEJ INFORMACJI


26.03.2006 Youth in action

W dniach 26.03. - 01.04.2007 w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie odbyła się polsko-niemiecka wymiana młodzieży pochodzącej z Radomia i Berlina. Podczas wymiany młodzież podjęła problematykę różnych aspektów komunikacji.

Jugend in Aktion

Vom 26.03. - 01.04.2007 fand in der Europäischen Begegnungsstätte in Nasutów eine deutsch-polnische Jugendbegegnung statt. Die Jugendlichen stammen aus Radom und Berlin. Während des Treffens befassten sich die Jugendlichen mit den verschiedenen Aspekten der Kommunikation.

WIĘCEJ INFORMACJI polska i niemiecka wersja językowa


25.03.2007 „Rodzina we współczesnym świecie pracy"

W czasach, kiedy z jednej strony brak pracy staje się jednym z głównych problemów polskich rodzin, a z drugiej strony rosną wymagania rynku pracy wobec człowieka i rodziny, należy poszukiwąc odpowiedzi na pytanie, jaki powinien być rynek pracy, by sprzyjał rozwojowi podstawowej komórki społecznej, jaką jest rodzina. Relacja z konferencji "Rodzina we współczesnym świecie pracy"

WIĘCEJ INFORMACJI


19.03.2007 Instytut Rynku Pracy - konferencja prasowa nt. „Postaw i zachowań uczestników lokalnego rynku pracy"

19.03.2007 zorganizowaliśmy konferencję prasową. Miała ona na celu zaprezentowanie wyników badań nad lubelskim rynkiem pracy, zawartych w nowo wydanej publikacji pt. „Postawy i zachowania uczestników lokalnego rynku pracy". W konferencji udział wzięli autorzy książki: dr Bohdan Rożnowski, dr Krzysztof Markowski, dr Józef Łobocki i mgr Konrad Konefał oraz publicyści Kuriera Lubelskiego, Dziennika Wschodniego Radia Eska, Er, Lublin i Centrum.

WIĘCEJ INFORMACJI


03.03.2007 Wizyta studyjna w Bawarii

W dniach 12-16 marca 2007 roku EDS-FNS organizuje wizytę studyjną w Akademii Kształcenia Politycznego w Tutzing koło Monachium (Akademie für Politische Bildung Tutzing). Wizyta ta ma zapoczątkować prace nad stworzeniem systemu kształcenia obywatelsko-politycznego w Polsce, poprzez korzystanie z doświadczeń niemieckich w tym zakresie. Program szkolenia jest ponadpartyjny i nie jest związany z konkretną opcją polityczną.

Studienaufenthalt in Bayern

Vom 12-16 März 2007 findet eine vom EDS-FNS organisierter Studienaufenthalt in der Akademie für Politische Bildung Tutzing (bei München) statt. Dieser Besuch soll den Grundstein legen für den Aufbau der politischen und demokratischen Bildung in Polen. Dafür sollen deutsche Erfahrungen auf diesem Gebiet genutzt werden. Das Programm der Weiterbildung ist überparteilich und nicht mit einer konkreten politischen Option verbunden.

WIĘCEJ INFORMACJI polska i niemiecka wersja językowa


25.02 - 05.03. 2007 | Zrece/Gorenje/Rogla - Slovenia Turystyka i Natura - ręka w rękę

„Jak turystyka wpływa na środowisko naturalne? Czy kurorty, ośrodki wypoczynkowe i centra turystyczne są zagrożeniem dla przyrody? Jak się dobrze bawić, wypoczywać a jednocześnie troszczyć się o środowisko naturalne? To tylko niektóre z pytań jakie stawiają sobie uczestnicy międzynarodowej wymiany młodzieży która odbywa się w Gorenje w Słowenii.

WIĘCEJ INFORMACJI


01.03.2007 „Rodzina we współczesnym świecie pracy"

„Praca jest jednym z tych aspektów, aspektem odwiecznym i pierwszoplanowym, zawsze aktualnym i wciąż na nowo domagającym się, by o niej myśleć i świadczyć" pisze Jan Paweł II w encyklice Laborem Exercens. W dalszych słowach encykliki Papież stwierdza, iż „Rodzina jest bowiem równocześnie wspólnotą, która może istnieć dzięki pracy i jest zarazem pierwszą wewnętrzną szkołą pracy dla każdego człowieka." Powyższe tematy będą podejmowane w czasie konferencji „Rodzina we współczesnym świecie pracy"

WIĘCEJ INFORMACJI


28.02.2007 Konferencja w Lublinie - 12 marca 2007 r. „Kapitał ludzki szansą na rozwój Lubelszczyzny"

12-go marca 2007 roku w Hotelu Europa w Lublinie o godzinie 10.00, odbędzie się konferencja poświęcona sytuacji gospodarczej i rynkowi pracy Województwa Lubelskiego. Konferencja organizowana jest przez Stowarzyszenie France - Pologne pour l’Europe, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw, w ramach projektu: „Zatrudnienie i lokalny rozwój społeczno-gospodarczy w Strategii Lizbońskiej. Głos społeczeństwa obywatelskiego".

WIĘCEJ INFORMACJI


27.02.2007 „Unia Europejska – 50 lat razem. Wspólna przeszłość, nadzieje na przyszłość"

Planowane przez nas obchody 50 rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich będą zorganizowane w formie konferencji p.t.: „Unia Europejska – 50 lat razem. Wspólna przeszłość, nadzieje na przyszłość", zaplanowanej na 23 marca 2007r.

WIĘCEJ INFORMACJI


26.02.2007 Festiwal filmowy YEFF!

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw, Akademickie Studio Filmowe KUL oraz partnerzy w sieci YEFF! (Young European Film Forum for Cultural Diversity) serdecznie zapraszają wszystkich młodych filmowców do przesyłania swych filmów na Festiwal filmowy YEFF! będący jednocześnie konkursem i selekcją filmów polskich na "YEFF! France 2007" (29.06 - 10.07.2007, Francja).

WIĘCEJ INFORMACJI


21.02.2007 Polsko – niemiecko – białoruska wymiana młodzieży w Münster.

W terminie od 14 do 21.02 2007r. w Münster odbyła się polsko – niemiecko- białoruska wymiana młodzieży. W spotkaniu wzięli udział członkowie niemieckiej oraganizacji DPJA, Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw oraz białoruskiej organizacji „Dziedzich".

Polnisch-Deutsch-Weißrussische Jugendbegegnung in Münster

Vom 14. zum 21.02 2007 fand in Münster eine polnisch-deutsch-weißrussische Jugendbegegnung statt. An diesem Treffen nahmen TeilnehmerInnen der deutschen Organisation DPJA, der Europäischen Begegnungsstätte – Stiftung Nowy Staw sowie der weißrussischen Organisation „Dziedzich".

WIĘCEJ INFORMACJI polska i niemiecka wersja językowa


19.02.2007 Publikacja : "Wsparcie działalności sektora obywatelskiego na Białorusi"

Podręcznik dotyczący promowania organizacji obywatelskiej w lokalnym środowisku. Zawiera metody pracy społeczności lokalnej oraz wybrane przykłady prowadzenia akcji promocyjnych.

WIĘCEJ INFORMACJI


19.02.2007 Witamy w Lublinie Vera!

Wraz z początkiem lutego w naszym biurze swój roczny wolontariat rozpoczęła Vera – wolontariuszka z zaprzyjaźnionej organizacji z Białorusi (Dziedzic). Vera postanowiła wykorzystać szansę jaką w ramach programu MŁODZIEŻ (obecna edycja programu nosi nazwę Youth In Action) daje Wolontariat Europejski (EVS).

WIĘCEJ INFORMACJI


12-18.02.2007 Vivat narty!

Bieszczadzkim turniejem zjazdowym zakończył się zimowy obóz sportowy zorganizowany przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw. Przez siedem dni młodzież skupiona w Akademii Złota 9 przebywała w Polańczyku.

WIĘCEJ INFORMACJI W WITRYNIE INTERNETOWEJ Akademii "Złota 9"


08.02.2007 Publikacja : "Postawy i zachowania uczestników lokalnego rynku pracy"

Zamiary emigracyjne, oczekiwania płacowe, trudności doświadczane na rynku pracy, ocena działania władz samorządowych, kondycja przedsiębiorstw w województwie lubelskim to tylko niektóre tematy szczegółowo opisane w naszej najnowszej publikacji „Postawy i zachowania uczestników lokalnego rynku pracy", która ukazała się pod koniec stycznia.

WIĘCEJ INFORMACJI


27.01.2007 Debata lubelskich parlamentarzystów w Akademii "Złota 9"

Debata lubelskich parlamentarzystów rozpoczęła drugi rok działalności szkoły służby obywatelskiej „Akademia Złota 9". Goście Akademii poseł Krzysztof Michałkiewicz, lider Prawa i Sprawiedliwości oraz poseł Janusz Palikot, lider Platformy Obywatelskiej rozmawiali o przyszłości Lubelszczyzny.

WIĘCEJ INFORMACJI W WITRYNIE INTERNETOWEJ Akademii "Złota 9"


26.01.2007 Priorytet!

Priorytet! to nazwa działań podejmowanych przez młodych ludzi z Polski, Niemiec, Francji, Ukrainy, Białorusi, Azerbejdżanu i Gruzji, które mają na celu przybliżyć Europę młodzieży. Przez dwa lata młodzież będzie pracować nad serwisem informacyjnym o edukacji nieformalnej, działaniach młodzieżowych i lokalnych inicjatywach organizacji obywatelskich w Europie.

WIĘCEJ INFORMACJI


26.01.2007 YES dla Ukrainy

Publikacja elektroniczna - przewodnik dla koordynatorów międzynarodowych wymian młodzieży

WIĘCEJ INFORMACJI


21.01.2007 "Tydzień Kultury"

Jak co roku uzdolniona muzycznie młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich wyjechała do Flecken Zechlin aby wziąć udział w polsko - niemieckim spotkaniu młodzieży.

„ Kulturwoche"

Wie jedes Jahr fuhren musikalisch talentierte Jugendliche der Staatlichen Musikschule „Familie Wiłkomirski" nach Flecken Zechlin, um an einer deutsch-polnischen Jugendbegegnung teilzunehmen.

WIĘCEJ INFORMACJI polska i niemiecka wersja językowa


17.01.2007 "Tradition and Modernity"

"Tradition and Modernity" to kolejny tegoroczny program Fundacji Nowy Staw współfinansowany ze środków PNWM-u. 28 grudnia 2006 r. wszyscy uczestnicy szczęśliwie dojechali do Europejskiego Domu Spotkań w Nasutowie, aby po raz kolejny spędzić kilka miłych chwil w międzynarodowym gronie.

>„Tradition und Moderne"

"Tradition und Moderne", dies ist ein weiteres diesjähriges Programm der Stiftung Nowy Staw, das mit Mitteln des DPJW finanziert wurde. .

WIĘCEJ INFORMACJI polska i niemiecka wersja językowa


08.01.2007 YES dla Ukrainy na ngotv.pl

Zakończyły się szkolenia dla pracowników młodzieżowych i nauczycieli z zachodniej Ukrainy w zakresie planowania i zarządzania projektami międzynarodowej wymiany młodzieży. Ukazała się także publikacja - przewodnik dla koordynatorów międzynarodowych wymian młodzieży.

WIĘCEJ INFORMACJI


06.01.2007 Języki świata w Nasutowie

Nowy rok rozpoczął się w Nasutowie "językowo". Wszystko dzięki wymianie "Languages of the world", która zgromadziła młodzież z czterech krajów - Finlandii, Portugalli, Wielkiej Brytanii i Polski.

WIĘCEJ INFORMACJI

PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ