AKTUALNOŚCI 2007 ROKU

Berlin - 10-18.11.2007 "Wspólna przeszłość Drugiej Wojny Światowej" Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

To spotkanie o bardzo wymownym temacie. Młodzi ludzie z Gimnazjum w Niemcach i Gimnazjum w Krasieninie spotkają się ze swoimi rówieśnikami z Gimnazjum Schönefeld w Berlinie aby wspólnie spróbować zrozumieć trudne dla obu narodów fakty historyczne.

W planie projektu znalazły się min. takie punkty jak wizyta w Obozie Sachsenhausen oraz w innych miejscach pamięci, zwiedzanie miejsc robót przymusowych, spotkanie z przedstawicielami Centrum Anny Frank oraz warsztaty historyczne. Młodzież z Polski przygotowała również prezentacje na temat Obozu Koncentracyjnego na Majdanku oraz prezentacje multimedialne na temat miejsc pamięci w Lublinie.

Projekt współorganizowany przez Europejski Dom Spotkań - Fundację Nowy Staw i KREISSPORTJUGEND im Kreissportbund Dahme- Spreewald e. V.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ