EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2007 ROKU


24-26.10.2007 Europejskie Forum Filmowe Młodych YEFF! Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw

powiekszenieW dniach 24 – 26 października 2007 roku w Paryżu miało miejsce kolejne spotkanie przedstawicieli organizacji partnerskich zrzeszonych w europejskiej sieci YEFF! (Young European Film Forum for Cultural Diversity).

W czasie dwudniowego spotkania podsumowano Forum Filmowe YEFF! France 2007 (29.06 – 10.07.2007, Francja), jak również omówiono przygotowania do kolejnego Forum YEFF! – w 2009 roku w Goeteborgu, Szwecja.

W YEFF! France 2007 wzięło w sumie udział 14 organizacji medialnych z 11 europejskich państw, 7 organizacji z różnych regionów Francji, 64 młodych ludzi z całej Europy, 17 przedstawicieli sieci YEFF!.

O kwalifikacjach do „YEFF! France 2007” - pisaliśmy w kwietniu

Podczas Forum wyświetlono w sumie ponad 30 filmów młodych europejskich reżyserów, zrealizowano około 20 filmów krótkometrażowych traktujących o różnorodności kulturowej, odbyło się kilkanaście godzin debat i spotkań poświęconych kinematografii. Młodzi twórcy mieli także okazję spotkać się ze swoimi starszymi i już uznanymi kolegami – gośćmi forum filmowego YEFF! byli między innymi: Anna Kazejak-Dawid, Polska; Lars Henning, Niemcy; Daniel Mulloy, Wielka Brytania; Laurence Petit-Jouvet, Francja.

Kolejne Forum Filmowe YEFF! już za dwa lata w Goeteborgu w Szwecji !!!

Już teraz zachęcamy młodych filmowców – amatorów z całej Polski (w wieku 16-25 lat*) do realizowania filmów krótkometrażowych na temat różnorodności kulturowej i przesyłania ich na nasz adres!
Nadesłane filmy wezmą udział w konkursie, w którym główną nagrodą będzie udział zwycięskiego filmu i jego reżysera w Forum Filmowym YEFF! w Szwecji w 2009 roku.

YEFF! to europejskie forum filmowe, a także ciągle rozszerzająca się partnerska sieć. YEFF! oferuje forum, gdzie młodzi ludzie z całej Europy mają szansę się spotkać i zaprezentować swoje filmy traktujące o różnorodności kulturowej. Celem YEFF! jest promocja zaangażowania młodych ludzi w nowoczesne media. Sieć YEFF! obejmuje partnerów w ponad 10 europejskich państwach i stale się poszerza. Co dwa lata w jednym z europejskich miast ma miejsce Forum filmowe YEFF!. Młodzi ludzie z całej Europy tworzą filmy na temat różnorodności kulturowej i prezentują owoce swojej pracy na forum YEFF!. Mają możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia, swych poglądów i opinii szerokiej publiczności przy użyciu najnowszych technik medialnych.

Szczegóły na temat YEFF!: www.yeff.net

Szczegółowych informacji na temat YEFF! udziela:
Ewa Orzeszko – tel. 0693 167 375, e-mail: e.orzeszko@gmail.com

* W konkursie mogą brać udział tylko filmowcy, którzy w momencie realizacji nadesłanego filmu nie przekroczyli 25. roku życia. W konkursie mogą brać udział tylko filmy zrealizowane po 1 stycznia 2007 roku, których długość trwania nie przekracza 30 minut.
PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ