AKTUALNOŚCI 2007 ROKU

Nasutów, 30.09.-06.10.2007. Szanse młodych kobiet na europejskim rynku pracy Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży

W dniach 30.09.-06.10.2007. odbyło się w Nasutowie spotkanie młodych dziewczyn z Polski i Niemiec. Tematem projektu były sznase młodych kobiet na europejskim rynku pracy.

Dzięki licznym wykładom, rozmowom na forum i w małych grupach, dziewczyny miały możliwość dowiedzieć się czegoś więcej na temat sytuacji gospodarczej w ich krajach.

Podczas warsztatów przeprowadzonych przez doradców zawodowych Martę Szczodrak i Piotra Dziurdę, uczestniczki projektu uzyskały rzeczową informację na temat przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej i jej przebiegu.

Innym punktem programu było wspólne zwiedzanie miasta. Dziewczyny zobaczyły najpiękniejsze zabytki Lublina, uniwersytety, kina, teatr.

Na długo w pamięci uczestniczek projektu zostaną warsztaty wizażu, przeprowadzone przez wizażystkę Alicję Skałecką, która udzieliła dziewczynom wielu praktycznych rad, jak powinien wyglądać makijaż formalny i jakie formy ubioru pasują do poszczególnych miejsc pracy.

Centrum Mediów ObywatelskichCentrum Mediów ObywatelskichCentrum Mediów ObywatelskichCentrum Mediów Obywatelskich

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ