AKTUALNOŚCI 2007 ROKU

23.07.2007 Ukraińscy uczniowie, laureaci konkursu „Wiedzy o Polsce” odwiedzą Lubelszczyznę
Centrum Polska - Wschód

Dziesięciu uczniów szkół średnich z Łucka, Równego i Żytomierza zostało zwycięzcami konkursu organizowanego przez polski konsulat w Łucku. W nagrodę młodzi Ukraińcy spędzą tydzień wakacji ze swoimi polskimi rówieśnikami z Lublina i Zamościa.

W programie letniego obozu znalazły się wyjazdy krajoznawcze po Lubelszczyźnie, gry sportowe, leśne podchody i wspólne śpiewanie przy ognisku. Spotkanie młodzieży rozpocznie 20 sierpnia mecz piłki nożnej Polska – Ukraina w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina.

Wspólny wypoczynek polskiej i ukraińskiej młodzieży przygotowany został przez Konsulat RP w Łucku i Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw. Pobyt ukraińskich laureatów zapewnił Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw.

BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

„Ctrl+C – Ctrl+V”