EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


AKTUALNOŚCI 2007 ROKU


14.06.2007 | Ewa Orzeszko Młodzi Europejczycy kręcą filmy Centrum Mediów Obywatelskich

Już za dwa tygodnie (29-ego czerwca 2007) rusza we Francji YEFF! (Young European Film Forum for Cultural Diversity; Europejskie Młodzieżowe Forum Filmowe na rzecz różnorodności kulturowej). Podczas prawie dwutygodniowego projektu młodzież z 11 europejskich państw (Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Szwecja, Wielka Brytania, Polska, Portugalia, Hiszpania, Słowenia) będzie miała okazję uczestniczyć w warsztatach medialnych, pokazach filmów, spotkaniach i debatach z profesjonalnymi filmowcami.

Projekt będzie podzielony na dwie części; najpierw (29.06 – 05.07) młodzież będzie uczestniczyć w warsztatach filmowych i produkować własne filmy w jednym z regionów Francji (w przypadku polskiej grupy będzie to miasto Lille w regionie Nord-Pas-de-Calais, gdzie spotkamy się z dwiema grupami belgijskimi i grupą francuską). Kolejna część YEFF! (05 -10.07) będzie miała miejsce w Paryżu, gdzie zgromadzi się ponad 80 osób, by wspólnie uczestniczyć w festiwalu filmowym, debatach, spotkaniach i warsztatach filmowych.

YEFF! to europejskie forum filmowe, a także ciągle rozszerzająca się partnerska sieć. YEFF! oferuje forum, gdzie młodzi ludzie z całej Europy mają szansę się spotkać i zaprezentować swoje filmy traktujące o różnorodności kulturowej.

Celem YEFF! jest promocja zaangażowania młodych ludzi w nowoczesne media.

Sieć YEFF! obejmuje partnerów w ponad 10 europejskich państwach i stale się poszerza. Co dwa lata w jednym z europejskich miast ma miejsce Forum filmowe YEFF!. Młodzi ludzie z całej Europy tworzą filmy na temat różnorodności kulturowej i prezentują owoce swojej pracy na forum YEFF!. Mają możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia, swych poglądów i opinii szerokiej publiczności przy użyciu najnowszych technik medialnych.


Więcej szczegółów na temat YEFF! na stronie: www.yeff.net

PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ