EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


MEDIA o FUNDACJI


Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw Moje Miasto : "Imiona zamiast numerów" - wystawa"

MOJE MIASTO

Klikając na zdjęcie otworzysz link do strony internetowej z artykułeMOJE MIASTO 07.2008

"Imiona zamiast numerów" - wystawa

http://www.mmlublin.pl/meeting/335/%22Imiona+zamiast+numer%C3%B3w%22+-+wystawa.html

Termin:
początek 07.07.2008 13:00
koniec 22.08.2008 18:00

Od 7 lipca do 22 sierpnia w lubelskim Archiwum Pamięci oglądać można wystawę poświęconą więźniom obozu w Dachau. - Cel ekspozycji to nadanie imion osobom, ukrytym pod więziennymi numerami. Za nimi stoi konkretna historia – mówi Marta Jędrnych z Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw.Wystawa jest częścią większego projektu, zapoczątkowanego w Dachau. W miejscu dawnego obozu koncentracyjnego powstaje księga pamięci. Tam wolontariusze różnych narodowości tworzą biografie 130 więźniów. Informacje czerpią między innymi z opowiadań rodziny. Ekspozycja przybliża 15 wybranych sylwetek obozowych.
Wśród nich jest historia lublinianina Wincentego Czarkowskiego, zmarłego w 2001r. Podczas otwarcia obecna będzie rodzina Czarkowskiego. Syn opowie o życiu ojca w Dachau, a także nakreśli jego losy powojenne. Innym z bohaterów wystawy jest więzień, pochodzący z terenów Kraśnika.
– Chodzi o to, by biografie ukazać szerszej publiczności. Jest to wystawa międzynarodowa. Ekspozycja zostanie pokazana w pięciu wersjach językowych w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii oraz w Polsce – dodaje Marta Jędrych. Prezentacja polega na eksponowaniu banerów ze zdjęciami oraz fragmentami życiorysu więźniów oraz autorów biografii. Pogłębione historie świadków obozu w Dachau znajdują się w broszurach towarzyszących, które można nabyć w trakcie zwiedzania. Wstęp jest bezpłatny. Otwarcie wystawy 7 lipca o g. 13.00.
PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ