Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw


EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


MEDIA o FUNDACJI


Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw Fundacja Konrada Adenauera w Polsce : Seminarium "Unia Europejska – Ukraina "

Kurier Polska : "Młodzież do dzieła"

Klikając na zdjęcie otworzysz link do strony internetowej z artykułeSeminarium

Unia Europejska – Ukraina. Lubelszczyzna, Wołyń, Lwów – perspektywy współpracy

http://www.kas.de/proj/home/events/48/8/year-2007/month-8/veranstaltung_id-26871/index.html

Stosunki polsko – ukraińskie, od momentu ich nawiązania w grudniu 1991 roku, układają się pomyślnie. Polska wspiera prodemokratyczne i proeuropejskie dążenia Ukrainy i stara się przyjąć rolę adwokata swojego wschodniego sąsiada w Europie. Ukraińcy zaś z coraz większą ufnością podchodzą do Polaków, których szanują za wsparcie udzielone w czasie „Pomarańczowej Rewolucji” i podziwiają za sukces, który odnieśli w ostatnich latach wstępując do NATO i Unii Europejskiej. Mając na uwadze dobre stosunki sąsiedzkie oraz chęć ich intensyfikacji, Towarzystwo Współpracy Europejskiej w Lublinie w kooperacji z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce i innymi partnerami organizuje polsko-ukraińskie seminarium, którego przewodnim tematem będą dalsze perspektywy współpracy pomiędzy województwem lubelskim i okręgiem Wołyńskim. Podczas seminarium analizowany będzie także wpływ nowej umowy handlowej UE-Ukraina i ewentualnego członkowstwa Ukrainy w strukturach Unii Europejskiej na stosunki bilateralne.

W wyniku seminarium zostanie opracowany dokument ramowy na temat współpracy Polski i Ukrainy, który stanie się podstawą raportu dla Parlamentu Europejskiego. Ważnym celem jest również integracja środowisk biznesowych, społecznych oraz władz samorządowych z regionów Lubelszczyzny, Wołynia i Lwowa. W spotkaniu weźmie udział 15 przedstawicieli ze strony ukraińskiej oraz taka sama liczba gości z Polski. Zaproszone osoby będą reprezentować środowisko samorządowe, organizacje biznesowe oraz pozarządowe.

Seminarium organizowane jest przez prof. Zbigniewa Zaleskiego, poseła do Parlamentu Europejskiego, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, Towarzystwo Współpracy Europejskiej, Izbę Przemysłowo–Handlową w Lublinie we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce.

Dalsze informacje na temat seminarium znajdą Państwo na stronie internetowej Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw.

Organizacja seminarium:
Andrzej Skórski, Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw
a.skorski@eds-fundacja.pl
PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ