EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW


MEDIA o FUNDACJI


21.12.2005 ; Dziennik Wschodni €uro pod choinkę - Niemcy dadzą pieniądze na dom dziecka przy ul. Sierocej

€uro pod choinkę - Niemcy dadzą pieniądze na dom dziecka przy ul. Sierocej

Dom Dziecka nr 3 dostanie na Gwiazdkę 13 tysięcy euro. Pieniądze zebrała jedna z niemieckich gazet przy wsparciu działającego w naszym mieście Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw. Lubelska fundacja zorganizowała też zbiórkę zabawek, przyborów szkolnych i książek, które wczoraj trafiły do dzieci.

– Kilka miesięcy temu przedstawiciele Związku Wspierania Partnerstwa Miast z Münster, które jest miastem partnerskim Lublina, poprosili nas o wytypowanie placówki, której będą mogli pomóc – tłumaczy Anna Moskwa z EDS. – Wybraliśmy najstarszy dom dziecka w naszym regionie, przy ul. Sierocej w Lublinie.

W grudniu jedna z gazet wydawanych w Münster przeprowadziła doroczną akcję bożonarodzeniową. Zebrano ponad 60 tys. euro, które będą przeznaczone na cztery domy dziecka na całym świecie. Lubelska placówka dostanie 13 tys. euro.

– Aż mi się wierzyć nie chce – nie kryje wzruszenia Karol Czachajda, dyrektor domu dziecka. – Nigdy w życiu nie przypuszczaliśmy, że dostaniemy taki prezent pod choinkę.

Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na programy edukacyjne. – Wreszcie będziemy mogli ruszyć z akcją „Bliżej świata przez komputer” – dodaje Czachajda. – Kupimy sprzęt i programy multimedialne. Do tej pory nie było nas na to stać.

Dyrektor podkreśla, że potrzeb na pewno znajdzie się więcej. – Ale tak na gorąco trudno dzielić pieniądze, których jeszcze nie mamy. Bo środki mamy dostać za kilka dni.

Miłosz Bednarczyk
PROJEKTY
FUNDACJI

NowyStaw

Projekt
BIZNES TO PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

Projekt
„Ctrl+C – Ctrl+V”

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

LUBELSKIE
CENTRUM
WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

TANDALE
CENTRUM WSPARCIA KOBIET

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ
NowyStaw

MŁODOŚĆ
MOJĄ SZANSĄ

PROJEKT FUNDACJI NOWY STAW

WIĘCEJ