akademi@ demokracji

O. Ludwik Wiśniewski OP

Z satysfakcją i z wielką radością polecam podręcznik Akademi@ Demokracji, który mają Państwo w ręku.

W swoim życiu pracowałem w wielu polskich miastach, m.in. w Gdańsku, Lublinie, Wrocławiu, Szczecinie. Bywam tam i teraz. I wszędzie słyszę utyskiwania, że nie przygotowujemy młodych ludzi do wzięcia odpowiedzialności za nasz Kraj, ba, za Europę i Świat. A przynajmniej nie przygotowujemy wystarczająco i systematycznie. Może dlatego, że po prostu nie umiemy tego czynić ? Młody człowiek jeśli chce być skuteczny musi umieć współpracować, działać w zespole. Jeśli chce robić w życiu coś ważnego musi wcześnie zacząć o tym myśleć - już w szkole. Podręcznik Akademi@ Demoktacji jest krokiem w kierunku zaradzenia tej potrzebie.

Gratuluję pomysłodawcom, gratuluję Autorom tekstów, gratuluję wydawcy - Europejskiemu Domowi Spotkań- Fundacji Nowy Staw.

Wyrażam nadzieję, że ten podręcznik przyczyni się do powstania ruchu, oby jak najbardziej szerokiego, na rzecz obywatelskiego wychowania młodych Polaków. Tego nam potrzeba jak tlenu.

O. Ludwik M. Wiśniewski OP
Duszpasterz akademicki,
założyciel szkoły służby obywatelskiej Akademia "Złota 9"