Akademia "Złota 9" - szkoła obywatelska dla młodzieży Lubelszczyzny

Wyjątkową propozycją edukacyjną skierowaną do młodzieży Lubelszczyzny jest Akademia "Złota 9". Projekt ten to wspólna inicjatywa Klasztoru Ojców Dominikanów w Lublinie oraz Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw.

Akademia jest połączeniem doświadczeń duszpasterskich dominikanina, Ojca Ludwika Wiśniewskiego i trzynastoletniej praktyki pracy z młodzieżą, jaka realizowana jest w Fundacji. Projekt oparty jest na kontakcie z Mistrzami, spotkaniach z wybitnymi postaciami kultury, nauki i polityki. Chcemy by te osoby dzieliły się swoim doświadczeniem życia i służby Ojczyźnie. Ważnym elementem jest wyzwalanie siły twórczej każdego z uczestników. Chcemy to osiągnąć głównie przez warsztaty, których funkcją jest przekazanie umiejętności i zainspirowanie do twórczego myślenia na ważne tematy. Chcemy by nasza szkoła uczyła nie tylko technik i umiejętności, ale przekazywała i umacniała wartości. Chcemy budować wspólnotę przyjaźni i zaufania, grupę wsparcia i inspiracji.

POSŁUCHAJ : RADIO LUBLIN o AKADEMII "ZŁOTA 9"

Flash Player - pobierz.

Vivat Academia, vivant professores!

W sobotę, 3 października 2009 roku, ruszyła piąta edycja Akademii „Złota 9” – szkoły obywatelskiej dla młodzieży Lubelszczyzny. Jej inicjatorami są dominikanin Ludwik Wiśniewski i Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw. Słuchacze Akademii od 2006 roku odbyli dziesiątki spotkań – wykładów z osobistościami z dziedziny polityki, prawa i ekonomii. WIĘCEJ o INAUGURACJI

powiekszeniepowiekszenie

Historia Akademii rozpoczęła się w styczniu 2006.
To początek jej pierwszej edycji.

Spotkania Akadmii odbywają się w soboty co dwa tygodnie w Klasztorze Ojców Dominikanów w Lublinie przy ulicy Złotej 9, stąd też nazwa Akademii. Sesje wyjazdowe zaś w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie k/Lublina. Schemat każdego ze spotkań jest taki sam – spotkanie z gościem a następnie warsztaty tematyczne. Po każdym spotkaniu młodzież realizuje zadanie domowe – czyta artykuł, przygotowuje pracę, ogląda film, robi ankietę lub wywiad.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Inicjatywa spotkała się z wielkim zainteresowaniem mediów i po każdym spotkaniu jest szeroko komentowana w prasie, radiu i telewizji.

Tutaj można zobaczyć materiały ze spotkań Akademii.

Akademia "Złota 9"