POINFORMUJ ZNAJOMYCH

STYCZEŃ 2012

MEDIA CAMP 2012
30 stycznia – 5 lutego 2012, Dom Nasutów

W dniach 30.01 – 5.02.2012r. w Nasutowie odbył się organizowany po raz drugi przez Akademię Złotą 9, obóz medialny dla młodzieży. Przez 7 dni uczestnicy pracowali w grupach, brali udział w szkoleniach, warsztatach i wizytach studyjnych. Wieczorem wspólne Msze Św. i długie dyskusje. Nie zabrakło również elementów integracyjnych – karaoke, spacery zapoznawcze i gry na śniegu.

Program szkoleniowo-warsztatowy z zakresu tworzenia i wykorzystania mediów w wymiarze programowym - 84 godziny, obejmował tematycznie grupy: obsługa kamery, tworzenie animacji flash, przygotowywanie materiałów reporterskich, montaż, reżyseria, scenariusz, technik - operator, dźwiękowiec, CMS – obsługa systemu zarządzania treścią, pisanie relacji i opisów reporterskich, tworzenie bloga, pisanie artykułów, fotografia, panoramy multimedialne, spot filmowy, film poklatkowy, warsztat dziennikarski, emisja głosu, dykcji oraz wystąpień publicznych, szkolenie public relations.

W ramach Media Campu odbyły się wizyty studyjne :

• w Laboratorium Psycho-Neuro-Fizjologiczne i Studio High Definition KUL,
  • w studiach telewizyjnych, salach reżyserskich i produkcyjnych
    Telewizji Polskiej – Oddział Lublin,
  • w studiu nagrań, działach informacyjnych, technicznych, i nadawczych Radia Lublin.

Kadra szkoleniowa i Goście Media Campu:

• warsztat dziennikarski, inicjatywy medialne – Mariusz Pawłowski
  • warsztaty fotograficzne – Aleksander Wolak
  • krytyczne myślenie – czyli jak nie ulec manipulacjom medialnym – Sebastian Wawer
  • wystąpienia publiczne, warsztat reporterski– Sergiusz Kieruzel
  • warsztat – wprowadzenie do Adobe Flash CS3, tworzenie animacji – Gabriel Piętka
  • szkolenie / warsztat PR czyli praktyczne wykorzystanie mediów - Wioleta Ostrowska

• Magdalena Gnyp – europeanweb.tv, Centrum Mediów Obywatelskich
  • Iwo Jabłoński – Akademia Złota 9, wolontariusz Centrum Mediów Obywatelskich,
  • Beline (Francja) - EVS
  • Salome (Gruzja) - EVS
  • Paula (Estonia) – EVS
  • Łukasz Piętka – koordynacja programu Media Camp 2012

Przez cały czas był obecny Ojciec Ludwik Wiśniewski, który sprawował opiekę duszpasterską, prowadził wieczorne dyskusje, wspierał duchem pracę młodych a w wolnej chwili prowadził warsztaty brydżowe.

Efektem końcowym były prezentacje filmów, zdjęć, oraz stworzenie bloga www.blog.zlota9.pl, który jest punktem początkowym naszej dalszej pracy w zespole redakcyjnym.
Uczestnicy podpisali deklarację rozpoczęcia prac nad budową nowego portalu młodzieżowego i rozpoczynają pracę redakcyjną. Hasło przewodnie - od młodych dla młodych.

Na zakończenie Uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w kursach.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły inicjatywę merytoryczną i organizacyjną Media Campu.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do szkoleniowców za poświęcony czas i przyjazd do Nasutowa, oraz Osobom, dzięki którym wizyty studyjne były tak atrakcyjne:

• Pani red. Magdzie Grydniewskiej za życzliwość, za zapoznanie nas z większością Pracowników Radia i ich pracą, wejście na żywo w Radiu Free oraz umożliwienie nagrań,
  • Panu Tadziowi – za obrazowe pokazanie wszystkich tajników telewizji,
  • Panu Pawłowi Augustynowiczowi za profesjonalną prezentację Studia HD oraz umożliwienie badania eyetracker`em

Oraz dzięki którym wizyty studyjne były możliwe:
  • Panu Prof. Piotrowi Francuzowi – Kierownikowi Laboratorium Psycho-Neuro-Fizjologicznego i Studia HD - KUL
  • Panu Dr Tomaszowi Rakowskiemu – Dyrektorowi TVP Lublin
  • Panu Andrzejowi Szwabe – Prezesowi Zarządu Radia Lublin

Dziękujemy także Pracownikom Domu Nasutów z Sergiuszem Kieruzelem i Grażyną
    Nowicką na czele za cierpliwość i gościnę w centrum Nasutowa.

TAK ZAPRASZALIŚMY NA MEDIA CAMP 2012