Korzyści i koszty dla przedsiębiorców

Ostatnią grupę uczestników seminarium w ramach projektu pt. „Bliżej Unii - podsumowanie 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” stanowili przedsiębiorcy. Większość z nich rozpoczęła swoją działalność gospodarzą dzięki wparciu otrzymanemu ze środków Unii Europejskiej.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Wśród uczestników byli przedstawiciele najróżniejszych gałęzi  biznesu, począwszy od firm szkoleniowych, a skończywszy na firmie specjalizującej się w organizacji sportów ekstremalnych. Podobnie jak na poprzednich spotkaniach seminarium rozpoczęło się wprowadzeniem poświęconym 10 rocznicy Polski w Unii Europejskiej. Główny nacisk położono na akcenty gospodarcze oraz wykorzystanie funduszy europejskich przez polskich przedsiębiorców w latach 2007-2013.

W  dalszej kolejności uczestnicy seminarium zapoznali się ze sposobem rozpatrywania wniosków o dotacje dla przedsiębiorców oraz z kryteriami naboru projektów. Ponadto słuchacze  poznali  najczęstsze  błędy popełniane w pisanych projektach. Prowadząca zajęcia starała się również zmotywować  uczestników  do starania się o środki finansowe z nowej perspektywy finansowanej na lata 2014 – 2020.

W kolejnym dniu trener, ekspert Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zaznajomił uczestników szkolenia z formalną stroną składania wniosków oraz ze strukturą funduszy unijnych na lata 2014-2020. Szczególny nacisk został położony na projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Ponadto porównał on istniejące już programy z nową perspektywą finansową.

Uczestnicy seminarium zaprezentowali szereg wniosków dotyczących funduszy europejskich, które zostaną uwzględnione w raporcie.

Miejsce: Dom Nasutów, Nasutów 98 A, 21-025 Niemce
www.nasutow.pl

PONIEDZIAŁEK 09.06.2014

14.30 Zbiórka na Placu Zamkowym w Lublinie kropkaGoogle Map i wyjazd autokarem do Nasutowa kropka Google Map
15:00 Zakwaterowanie uczestników w Domu Nasutów. Powitalna kawa / herbata
15.15 Powitanie przedstawienie założeń projektu
15.30 Obiad
16.00 Prezentacja: 10 lat Polski w Unii Europejskiej
17.00 Przerwa
17.15 Szkolenie: Jak ustrzec się nieuczciwych pośredników w zdobywaniu funduszy europejskich
19.00 Kolacja
19.30 Integracja , ognisko

WTOREK 10.06.2014

08.00 Śniadanie
08.30 Zajęcia na temat: Sposoby pozyskiwania funduszy unijnych dla istniejących już przedsiębiorstw
13.30 Obiad
14.15 Wyjazd do Lublina

kropka POBIERZ newsletter seminarium - PDF

Projekt „Bliżej Unii – podsumowanie 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej”
realizowany przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw
współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

POINFORMUJ ZNAJOMYCH

Webmaster: © STUDIO EM