Seminarium dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Drugie z cyklu seminariów podsumowujących dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej odbyło się w dniach 29 a 30 maja 2014 r. także w Nasutowie pod Lublinem. Tym razem spotkanie było skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Seminarium rozpoczęło się od prezentacji zysków i strat jakie miały miejsce po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Młodzi ludzie zdobyli wiedzę na temat wielopłaszczyznowego procesu zmian jakie zaszły w naszym kraju w omawianym okresie. Uczestnicy spotkania zapoznali się także z osobistymi relacjami prowadzących seminarium dotyczącymi przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Starali się oni jak najrealniej odwzorować to, co działo się w naszym kraju kilkanaście lat wcześniej. Prowadzący starali się uwypuklić zmiany, jakie dokonały się w Polsce w tym stosunkowo krótkim okresie. Trenerzy pokusili się o niebanalne porównanie polskiej młodzieży sprzed 10 lat z uczestnikami seminarium.

Druga część spotkania była poświęcona praktycznemu wykorzystaniu środków z programu „ Erasmus +” . Uczniowie mogli dowiedzieć się na co należy zwrócić uwagę przy przygotowywaniu projektu z wyżej wspomnianego programu, jak należy przygotować budżet, a także jakiego rodzaju projekty mają szansę na otrzymanie wsparcia finansowego.

Miejsce: Dom Nasutów, Nasutów 98 A, 21-025 Niemce
www.nasutow.pl

CZWARTEK 29.05.2014

14:30 Zbiórka na Placu Zamkowym w Lublinie kropkaGoogle Map i wyjazd autokarem do Nasutowa kropka Google Map
15:00 Zakwaterowanie uczestników w Domu Nasutów. Powitalna kawa / herbata
16.00 Prezentacja: 10 lat Polski w Unii Europejskiej
17.00 Przerwa
17.15 Przygotowanie do debaty i debata jak zmieniło się Zycie moje i mojej rodziny na przestrzeni 10 lat
19.00 Kolacja
19.30 Integracja, ognisko

PIĄTEK 30.05.2014

08.00 Śniadanie
08.30 Zajęcia na temat funduszy dla młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem Erasmus plus
11.00 Przerwa
13.30 Obiad
14.15 Powrót do Lublina

kropka POBIERZ newsletter seminarium - PDF

Projekt „Bliżej Unii – podsumowanie 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej”
realizowany przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw
współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

POINFORMUJ ZNAJOMYCH

Webmaster: © STUDIO EM