Studenci podsumowują dekadę Polski w UE

Dwudniowe seminarium dla studentów było pierwszym z pięciu spotkań, które odbyły się w ramach projektu „Bliżej Unii – podsumowanie 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej”. Seminarium odbyło się w dniach 19-20 maja 2014 r. w Nasutowie pod Lublinem.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W trakcie spotkania studenci wspólnie podsumowali dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej. Szczegółowo przedstawili oni swoje obawy oraz nadzieje związane z dalszym członkostwem naszego kraju w wymienionej wcześniej organizacji. Następnie wspomniana grupa zapoznała się z prezentacją na temat dekady naszego kraju w Unii Europejskiej pod kątem społecznym, ekonomicznym oraz międzynarodowym.  W dalszej części spotkania studenci mieli możliwość dokładnego zapoznania się z programem Erasmus +. Ponadto prowadzący spotkanie przeprowadził analizę rozwoju indywidualnego (naukowego, zawodowego, osobistego) w kontekście programów Unii Europejskiej dla młodego pokolenia. Wspomniana projekcja polegała na analizie indywidualnych szans i zagrożeń jako szans i zagrożeń integracji europejskiej w kolejnych kilkunastu oraz kilkudziesięciu latach. Seminarium cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów.

Seminarium, podobnie jak cały projekt, otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Miejsce: Dom Nasutów, Nasutów 98 A, 21-025 Niemce
www.nasutow.pl

PONIEDZIAŁEK 19.05.2014

14:30 Zbiórka na Placu Zamkowym w Lublinie kropkaGoogle Map i wyjazd autokarem do Nasutowa kropka Google Map
15:00 Zakwaterowanie uczestników w Domu Nasutów. Powitalna kawa / herbata
15:20 Powitanie przedstawienie założeń projektu
16:00 Rozpoczęcie seminarium. Powitanie uczestników. Przedstawienie założeń i programu seminarium.
16:30 Prezentacja: 10 lat Polski w Unii Europejskiej
17:15 Szkolenie: Wolontariat w dzisiejszej Europie – prezentacja oraz spotkanie z wolontariuszami europejskimi pracującymi w Lublinie
18:15 Spotkanie z posłem do Parlamentu  Europejskiego
19:30 Kolacja
20:00 Ognisko i wieczór integracyjny

WTOREK 20.05.2014

08:00 Śniadanie
09:00 Szkolenie: Jak korzystać z funduszy adresowanych dla studentów
13:00 Zakończenie seminarium. Ewaluacja i podsumowanie spotkania.
13:30 Obiad
14:15 Wyjazd do Lublina

kropka POBIERZ newsletter seminarium - PDF

Projekt „Bliżej Unii – podsumowanie 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej”
realizowany przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw
współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

POINFORMUJ ZNAJOMYCH

Webmaster: © STUDIO EM